کد خبر: ۲۹۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۲ - ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - 2021October 19
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت:
دکتر نفیسه حسینی یکتا گفت: برخلاف برخی ادعاهایی که در سطح جامعه مطرح می‌شود، طب سنتی ایرانی مخالفتی با واکسیناسیون نداشته و با توجه به روش‌های مشابهی که در منابع این حوزه وجود دارد، ادعای پیشگامی در این مسیر را دارد.
شفاآنلاین>سلامت>مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: برخلاف برخی ادعاهایی که در سطح جامعه مطرح می‌شود، طب سنتی ایرانی مخالفتی با واکسیناسیون نداشته و با توجه به روش‌های مشابهی که در منابع این حوزه وجود دارد، ادعای پیشگامی در این مسیر را دارد.

به گزارش شفاآنلاین:دکتر «نفیسه حسینی یکتا»، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به برخی ادعاهای مطرح در سطح جامعه در خصوص مخالفت طب سنتی ایرانی، گفت: در منابع مختلف این مکتب طبی روش‌هایی را داریم که مشابه واکسیناسیون امروزی است و می‌توان گفت  طب سنتی ایران ادعای پیشگامی در این مسیر را دارد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور لازم است از تمام روش‌های کمک‌کننده در مقابله با این همه‌گیری بهره بگیریم، افزود: واکسیناسیون و رعایت توصیه‌های بهداشتی یکی از روش‌های موثر در پیشگیری از ابتلا به این بیماری است و در کنار آن، تقویت سیستم ایمنی به کمک آموزه‌ها و روش‌های ایمن و موثر موجود در طب سنتی ایرانی، همه می‌توانند در پشت سر گذاشتن این شرایط بحرانی کمک‌کننده باشند.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به تزریق دو دوز واکسن کرونای خود و تزریق دوز بوستر آن در صورت نیاز، گفت: از ابتدای همه‌گیری کرونا، سلامتکده‌های طب سنتی ایرانی نیز در خدمت عموم جامعه برای کمک به درمان مبتلایان بودند و در شرایط فعلی که واکسیناسیون از اولویت‌های جدی کشور است، برای سرعت‌بخشیدن به امر واکسیناسیون وارد عمل شده و تزریق واکسن را نیز انجام می‌دهند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: