کد خبر: ۲۹۱۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - 2021October 18
درباره نحوه مواجهه با کسانی که به دلیل غیرموجه واکسن دریافت نمی‌کنند، تابع سیاست‌هایی هستیم که وزارت بهداشت طراحی خواهد کرد. آموزش و پرورش در این باره نظر خاصی ارائه نمی‌کند.

شفاآنلاین>سلامت> سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره شرایط حضور معلمان در مدارس در صورت حضوری شدن کلاس‌ها گفت: واکسیناسیون در بیش از ۸۵ درصد معلمان انجام شده اما درباره نحوه مواجهه دولت با کسانی که به‌ دلایل غیرموجه واکسن دریافت نمی‌کنند، تابع سیاست‌های وزارت بهداشت خواهیم بود.

به گزارش شفاآنلاین: علیرضا کمرئی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: واکسیناسیون در بیش از ۸۵ درصد معلمان انجام شده است؛ برخی دو مرحله را دریافت کرده‌اند و برخی نوع خاصی از واکسن را زده‌اند و منتظر مرحله بعدی هستند.

وی افزود: از سال گذشته و وقتی مدارس را غیرحضوری اداره می‌کردیم، یکی از نگرانی‌های جدی ما معلمان و خانواده‌های دانش‌آموزان بودند. این موضوع مطرح بود که طبق نگاه تخصصی مراجع بهداشتی کسانی که با بچه‌ها در ارتباط هستند بیشتر در معرض سرایت ویروس قرار می‌گیرند. به علت همین نگرانی، تسریع واکسیناسیون معلمان را با هماهنگی وزارت بهداشت پیگیری کردیم و وزارت بهداشت تشخیص داد که این گروه باید در اولویت قرار بگیرند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر این اتفاق نیفتد و برخی معلمان واکسن دریافت نکنند، خودشان در معرض آسیب هستند، گفت: درباره نحوه مواجهه با کسانی که به دلیل غیرموجه واکسن دریافت نمی‌کنند، تابع سیاست‌هایی هستیم که وزارت بهداشت طراحی خواهد کرد. آموزش و پرورش در این باره نظر خاصی ارائه نمی‌کند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: