کد خبر: ۲۹۱۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۸ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - 2021October 09
اگر میخواهید بدانید زنای ذهنی چیست، باید بگوییم که فکر کردن و تجسم رابطه جنسی یا هر نوع تفکر جنسی دیگر در مورد یک فردی به جز همسر، زنای ذهنی محسوب میشود.
شفاآنلاین>سلامت>زنای ذهنی یعنی تجسم رابطه جنسی یا هر نوع تفکر جنسی و غیر متعارف در مورد فردی به جز همسر که میتواند منجر به لذت فکری و ذهنی یا خودارضایی و لذت جنسی و جسمی شود. در ادامه مطلب بیشتر در این باره میخوانید. با ما همراه باشید.
به گزارش شفاآنلاین:زنای ذهنی موضوعی است که نیاز به بررسی چند جانبه دارد در ابتدا باید بررسی کرد که دقیقاً تعریف از زنای ذهنی چیست و همینطور می‌بایست در مورد مزایا و معایب آن صحبت شود. هنوز بسیاری از افراد تعریف درستی از زنای ذهنی ندارند و این موضوع باعث می‌شود که دقیقاً ندانند که زنا در ذهن به چه مواردی اشاره دارد. در مورد گناه بودن یا نبودن زنای ذهنی نیز باید بررسی‌های لازم صورت بگیرد. آیا فکر کردن به گناه، حال چه عمدی و چه غیر عمد گناه است؟ چقدر در این مورد اطلاعات دارید؟ بهتر است هر چیزی را به صورت علمی بدانیم و ارزیابی کنیم.

زنای ذهنی چیست؟

اگر میخواهید بدانید زنای ذهنی چیست، باید بگوییم که فکر کردن و تجسم رابطه جنسی یا هر نوع تفکر جنسی دیگر در مورد یک فردی به جز همسر، زنای ذهنی محسوب میشود. مثلا فردی در خلوت خود به روابط جنسی با یک فرد به جز همسر خود فکر کند. یا فردی را در حالتی غیر متعارف در ذهن خود تجسم کند. اگر به صورت غیرارادی فکر جنسی به ذهن شما بیاید، ولی رویش تمرکز نکنید و به آن پر و بال ندهید یا بدون این که در طول روز وقت خود را صرف افکار جنسی کرده باشید و خواب‌های جنسی ببینید، این دو مقوله جزو زنای ذهنی نمیشوند. تنها زمانی میتوان روی تفکرات جنسی، نام زنای ذهنی گذاشت که به صورت اختیاری و به قصد لذت جویی، فکری که از ذهنتان عبور میکند را ادامه داده و به جای این که مسیر نگاه خود یا محل حضور خود را تغییر دهید روی کار دیگری تمرکز کنید تا این فکر از ذهنتان خارج شود، روی فکر و تصور جنسی تمرکز کنید و به اصطلاح به آن پر و بال بدهید.

زن و شوهر

مزایای آمیزش خیالی یا زنای ذهنی

مزایای آمیزش خیالی به نسبت چیزی که در ذهن شما مطرح است متفاوت است، یعنی منظور از مزایا این نیست که زنای ذهنی کار درستی است!

ایجاد تنوع

گاه شخص از زنای ذهنی استفاده می‌کند تا رابطه جنسی بهتری با همسر خود داشته باشد و هر آنچه که نیاز دارد به صورت دائمی در ذهن خود تجسم کرده و تغییر می‌دهد به این ترتیب می‌تواند روی کمیت و کیفیت رابطه جنسی خود تاثیر بگذارد و معمولاً هم نتیجه بخش است. بگذارید یک مثال بزنیم، فرض کنید همسر شما از موی روشن یا بلوند خوشش می‌آید، اما شما به واسطه دارو درمانی یا ریشه ضعیف موی سر شرایط روشن کردن موی سر خود را ندارید، در این زمینه زنای ذهنی کمک می‌کند تا همسر شما مو‌های طلایی و دلخواه را بر روی سر شما تجسم نماید و رابطه جنسی شما حرفه ای‌تر شود.

بهبود سکس در زنان

زنان بیشتر از مردان درگیر تفکر جنسی می‌شوند و این موضوع به لذت بیشتر آن‌ها کمک زیادی می‌کند و سبب می‌شود که به ارگاسم برسد در این زمینه آرامش درونی نیز برای آن‌ها ایجاد می‌شود. به طور کلی مقاربت از حالات درونی برای هر شخص باعث می‌شود که قدرت قوی تری در رابطه جنسی داشته باشند و این موضوع مشکلات درونی و روحی را در آن‌ها حل می‌کند.

رسیدن به ارگاسم

معمولاً بانوان دیرتر از آقایان ارضا می‌شوند و تفکر جنسی کمک می‌کند تا زمان به ارگاسم رسیدن در زن و مرد هماهنگ شود و کمک به لذت بیشتر رابطه نماید.

افزایش هیجانات مثبت

یکی از موضوعاتی که در خصوص زنای ذهنی مطرح می‌شود، افزایش هیجانات مثبت است. دقت کنید که این روش در زندگی مشترک به زن و مرد کمک می‌کند تا به هیجانات بیشتری برسند و به آن پر و بال دهند و در نهایت کیفیت رابطه آن‌ها بهتر می‌شود. تفکر جنسی با زنای جنسی فرق دارد شما در تفکر جنسی همسر خود را با آنچه که در خیال خود دارید هماهنگ می‌کنید تا لذت بهتری ببرید.

معایب زنای ذهنی

زمانی که درگیر تفکر زنای ذهنی هستید، بدن شروع به افزایش ترشح هورمون‌های جنسی می‌کند و در نهایت تمایل جنسی در شخص بیشتر می‌شود. به طور کلی آستانه تحریک پذیری در این راستا کاهش می‌یابد. در ادامه معایب زنای ذهنی مطرح شده است.

تحریک غیر استاندارد

زمانی که شخص به تفکر جنسی عادت کند آستانه تحریک پذیری وی پایین می‌آید به طوری که وقتی یک زن با پوشش عادی ببیند هم تحریک می‌شود در صورت او برای سایر افراد تحریک آمیز نیست. این موضوع باعث می‌شود که خود را درگیر روابط ناسالم نماید.

عادت به خود ارضایی

موضوع مهم دیگری که در زنای ذهنی دیده می‌شود عادت به خود ارضایی است یعنی شخص به واسطه زنای ذهنی که دارد دیگر نمی‌تواند با همسر خود شرایط خوب جنسی داشته باشد و برای برطرف کردن نیاز‌های خود نیاز به خودارضایی دارد. خودارضایی نوعی روش فیزیکی است و از نظر روحی شخص را ارضا نمی‌کند و در نهایت سبب کاهش مواد معدنی و ویتامین در بدن شخص می‌شود.

مشکل زود انزالی

افرادی که درگیر تفکر جنسی هستید معمولاً زودتر از زمان ممکن ارضا می‌شوند و زود انزالی برای آن‌ها صورت می‌گیرد و در نهایت توانایی جسمی آن‌ها را کمتر می‌کند و به سلامتی آن‌ها آسیب می‌رساند. در موارد شدیدتر شخص از نظر روحی به سمت افسردگی می‌رود.

استرس و اضطراب شدید

اگر تفکر جنسی به قدری زیاد شود که شخص هر لحظه به فکر آن باشد سبب دوری از جمع صمیمی خانواده شده و در امور عادی زندگی استرس و اضطراب ایجاد می‌شود و در نهایت شخص را درگیر مشکلات زیادی می‌کند.

تحریک به خیانت

زنای ذهنی سبب می‌شود که شخص خود را مجاب به خیانت نماید و اینقدر این موضوع را در ذهن خود تکرار کند که در نهایت سبب بروز خیانت شده و زندگی وی خراب می‌شود.

آیا زنای ذهنی غسل دارد؟

بسته به مراجع دینی معمولاً در خصوص غسل زنای ذهنی تعاریف مختلفی دیده می‌شود برخی از مراجع اعتقاد دارند که اگر مرد چهره یک زن دیگر را دقیقاً در ذهن خود تصور کند و این موضوع سبب ارضای او شود نیاز به غسل است، اما بسیاری از مراجع معتقد هستند که تفکر به گناه نیاز به غسل ندارد. در یک بررسی کلی اگر در تفکر جنسی، بدن شما از حالت عادی خارج شود و خروج منی از آلت مرد و یا مرطوب شدن واژن زن صورت گرفت چه خوب است که بهداشت و طهارت رعایت شود، اما چیزی به عنوان غسل که مخصوص به زنای ذهنی مطرح نشده است.

خداوند متعال زن و مرد را در کنار هم قرار داده است تا نیاز‌های جنسی در قالب ازدواج برطرف شود پس چه خوب است که مزاحم خودمان باشیم و از گناه دوری کنیم. زنای ذهنی در ابتدا فقط یک تفکر ساده است، اما عوارض زنای ذهنی گاه به قدری زیادی است که زندگی را تحت مشکل قرار می‌دهد. معمولاً غسل زنای ذهنی همان نظافتی است که می‌بایست انجام داد. اصرار به گناه سبب تحقق آن می‌شود پس نباید این تصور در شما وجود داشته باشد که هرچه تفکر جنسی بیشتری داشته باشید در زندگی موفق‌تر هستید.

آیا زنای ذهنی گناه است؟

از نظر شرعی فکر کردن به گناه چه عمدی و چه غیر عمدی گناه نیست، ولی فکر به گناه مقدمه‌ای برای شروع گناه خواهد بود. فردی که دچار زنای ذهنی شده با فکر کردن به گناه، زشتی این عمل برایش از بین رفته و باید به طریقی خود را ارضا کند و ممکن است مجبور به خودارضایی شود یا زنا را در عمل انجام دهد. میتوان گفت فکر کردن اختیاری به زنا به قصد لذت جویی ذهنی یا جسمی پیامد‌های مخربی بر روح و جسم انسان دارد. فکر کردن به گناه، پیامد علمی شناخته شده‌ای ندارد و اگر عملی نشود و تنها در عالم خیال باشد، مثل فکر کردن به زنا در صورتی که در واقعیت انجام نشود و قصد انجامش را هم نداشته باشید، از نظر عقلی و شرعی گناهی مرتکب نشده اید.

در روایات آمده است که: هر مومنی قصد گناهی بکند تا زمانی که آن را انجام نداده باشد، چیزی بر او نیست. حضرت علی فرموده اند: کسی که در مورد گناه زیاد فکر کند، گناهان او را به سوی خود میکشند؛ و در جایی دیگر فرموده اند: فرو رفتن و تفکر در مورد چیزی سر آغاز وجود و پیدایش آن چیز است.

حضرت مسیح به پیروان خود فرمودند: زنا نکنید، به شما سفارش میکنم فکر زنا را هم نکنید، کسی که به زنا بیندیشد مثل کسی است که در یک اتاق زیبا و رنگ آمیزی شده، آتش روشن کند. شاید این خانه با آتش نسوزد، ولی دود آتش، آن را سیاه و خراب میکند.

درمان زنای ذهنی

یکی از علل اصلی که منجر به پایین آمدن سطح تحریک پذیری فرد میشود فکر کردن و کنکاش کردن و تصور کردن و مرور کردن چیز‌هایی است که در اطراف خود با چشم میبیند. از این رو در دین ما توصیه به حفظ نگاه شده است. چشم ما به صورت ناخودآگاه هر چیزی که از روبرویش عبور کند را میبیند، ولی بین دیدن و نگاه کردن تفاوت زیادی وجود دارد. نگاه کردن یعنی شما به جزئیات چیزی که از جلوی چشم شما رد شده است با دقت و در حداکثر زمان ممکن نگاه کنید و آن را در ذهن خود ثبت کنید و بعدا برای خودتان به تصویر درآورید که میتواند منجر به زنانی ذهنی شود.

پس اولین مورد برای درمان زنای ذهنی کنترل نگاه کردن است.

سعی کنید از عوامل تحریک کننده مثل عکس و فیلم نامناسب دوری کنید.

ورزش مداوم میتواند انرژی اضافه شما را در جهت مفید برای سلامتی مصرف کند.

سعی کنید تا حد ممکن تنها نمانید و در جمع باشید.

زمان مطالعه خود را افزایش دهید.

هدفمند باشید، یک کار یا حرفه مفید در پیش بگیرید، هرچه وقت شما پرتر و پربارتر باشد و به اصطلاح گرفتار‌تر باشید و بتوانید استفاده مفیدتری از وقتتان بنمایید. علاوه بر این که سریعتر به موفقیت در جامعه و اهدافتان میرسید دیگر به صورت خود به خود تمایلی بری تلف کردن وقتتان و تصورات ذهنی بیهوده صرف نخواهید کرد.
برچسب ها: آمیزش ، ذهنی ، خیالی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: