کد خبر: ۲۹۰۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - 2021October 05
تعدادی از خانم‌ها پس از تزریق واکسن کووید ۱۹، ممکن است برای یک یا دو دوره، قاعدگی نامنظمی (زودتر از موعد، عقب افتادن، لکه بینی و یا تغییر میزان خونریزی) را تجربه کنند.
شفاآنلاین>سلامت>یک متخصص زنان گفت: واکسن کرونا بر بهم‌ریختگی قاعدگی تاثیرگذار است اما این تغییرات هورمونی موقتی است.
به گزارش شفاآنلاین:شیرین نیرومنش متخصص زنان، زایمان و نازایی  در خصوص اختلالاتی که برخی خانم‌ها پس از تلقیح واکسن کرونا در قاعدگی خود تجربه ‌می‌کنند، گفت: شواهد در سراسر دنیا حاکی از این است که تزریق واکسن کرونا، باعث ایجاد برخی اختلالات قاعدگی شده است.

نیرومنش افزود: این تغییرات و اختلالات در برخی افراد اتفاق می‌افتد و شامل تمامی خانم‌ها نمی‌شود. 

او ادامه داد: این تغییرات هورمونی که پس از تلقیح واکسن کرونا صورت می‌گیرد، موقتی است و پس از یک دوره اثرش از بین می‌رود.

این متخصص زنان گفت: تعدادی از خانم‌ها پس از تزریق واکسن کووید ۱۹، ممکن است برای یک یا دو دوره، قاعدگی نامنظمی (زودتر از موعد، عقب افتادن، لکه بینی و یا تغییر میزان خونریزی) را تجربه کنند. 

او تصریح کرد: شواهد نشان می‌دهد این واکسن بر روی تغییرات هورمونی اثرگذار است اما این تغییرات موقتی است و ماندگار نیست. اگر شدت تغییرات افزایش یافت، به متخصص مراجعه شود. 

این متخصص زنان یادآوری کرد: این تغییرات پس از یک یا دو دوره از بین رفته و قاعدگی به روال عادی بازخواهد گشت. البته در این زمینه تحقیقات بیشتری نیاز است. 
برچسب ها: واکسن ، کرونا ، قاعدگی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: