کد خبر: ۲۹۰۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۷ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - 2021September 21
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا:
احمد وحیدی از تشدید اجرای طرح شهید سلیمانی برای تسریع واکسیناسیون خبر داد.
 شفاآنلاین>اجتماعی>فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از تشدید اجرای طرح شهید سلیمانی برای تسریع واکسیناسیون خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین:"احمد وحیدی" فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: موضوع ما در قرارگاه کرونا طرح شهید سلیمانی بود که مورد تاکید قرار گرفت تا در راستای تقویت آن در چند مرحله‌ی شناسایی، قرنطینه، حمایت و واکسیناسیون با قدرت بیشتری جلو برویم.

وی ادامه داد: در مرحله شناسایی تست ها بیشتر می‌شود و  همچنین قرنطینه هوشمند شده و حمایت صنفی و شخصی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نیاز باشد حمایت های بیشتری از مشاغل خواهد شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تصریح کرد: با توجه به سرعت بخشی واکسیناسیون آمادگی از سوی وزارت بهداشت وجود دارد تا مردم بدون محدودیت سنی برای واکسیناسیون مراجعه کنند تا به سرعت پایان واکسینه کردن مردم برسد.

وزیر کشور همچنین درباره معوقات کادر درمان گفت: پیگیری معوقات کادر درمان هستیم بخشی از این معوقات پرداخت شده و به طور نوبه ای پرداخت می شود.

وی درباره رفع محدودیت‌ها گفت: محدودیت های که می تواند برداشته شود شامل محدودیت های برخی از مشاغل است که با سرعت گرفتن واکسیناسیون می‌تواند برداشته شود همچنین در خصوص تردد های مرزی، کنترل و اخذ تست پی سی ار منفی در مبادی ورودی و خروجی همچنان ادامه دارد.

وحیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه محدودیت تردد شبانه برداشته خواهد شد، گفت: تردد شبانه فعلا برداشته نمی شود ما به دنبال رفع محدودیت ها هستیم اما باید با کاهش فوتی و ابتلا همراه باشد همچنین باید مراقب باشیم که با پیک ششم مواجه نشویم. بنابراین نمی توانیم به یکباره محدودیت ها را برداریم.منع تردد شبانه در حال حاضر ادامه دارد.

وی گفت: درخصوص واکسن مشکلی نداریم واکسن وارد شده و با رفع محدودیت سنی انشالله واکسیناسیون با سرعت بیشتری پیش برود.ایلنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: