کد خبر: ۲۸۶۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - 2021August 02
راهکاری که هم مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم مانند سیستان و بلوچستان را حل می‌کند و هم منجر به کاهش انحصارگرایی در حوزه تربیت پزشک می‌شود

شفاآنلاین>سلامت> یک نماینده مجلس معتقد است که افزایش تعداد پزشکان تنها راهکار مدیریت بحران کرونا در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش شفاآنلاین: معین الدین سعیدی درباره کمبود پزشک در استان سیستان و بلوچستان، گفت: در استان سیستان و بلوچستان به شدت با کمبود پزشک مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت نامطلوب کرونا موجب وضوح بیشتر این معضل نسبت به قبل شده است، ضمن گلایه از مصوبات اجرا نشده ادامه داد: افزایش ظرفیت در رشته پزشکی که یکی از مصوبات سفر وزیر بهداشت به منطقه بود زیرا افزایش تعداد پزشکان تنها راهکار وضعیت بحرانی کمبود پزشک در منطقه سیستان و بلوچستان است.

سعیدی ادامه داد: راهکاری که هم مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم مانند سیستان و بلوچستان را حل می‌کند و هم منجر به کاهش انحصارگرایی در حوزه تربیت پزشک می‌شود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس، با ابراز نگرانی از کمبود پزشک به دلیل عدم پیگیری صحیح این موضوع، افزود: در تمام حوزه نمایندگی من از جاسک تا راسک که شامل ۶ شهرستان است، تنها یک متخصص عفونی وجود دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: