کد خبر: ۲۸۶۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - 2021August 01
گسترش روزافزون پاندمی کرونا و مرگ روزانه حداقل ۱۵۰نفر از هموطنان و سیاست‌های گسسته وبی سروسامان ورود وتولید واکسن،باعث بروز روش‌های تعجب‌آور برای بهره مندی از واکسن گردیده‌ است.

شفاآنلاین>سلامت> ازنگاه رفتارشناسی سیاسی گاهی بعضی از بهانه‌ها درسطح کلان فرهنگی، اقتصادی، سیاسی واجتماعی منجر به بروز تنش‌های آزاردهنده در لایه‌های مختلف اجتماعی می‌گردد.

احساس ناامنی، گنگ بودن نتایج، عدم شفاف‌سازی موضوع واهداف آن همراه با امواج مخرب شایعات از سوی رسانه‌های هدفدار جامعه را با چالش‌های جدی و خطرناک روبرو می‌سازد. با توجه به شرایط حساس موجود در کشور، باید توجه داشت که مدیران ارشد درسطوح مختلف قطعا ظرافت زمانی را درک نموده وعنایت ویژه به حل وفصل مشکلات خواهند نمود.

گسترش روزافزون پاندمی کرونا و مرگ روزانه حداقل ۱۵۰نفر از هموطنان و سیاست‌های گسسته وبی سروسامان ورود وتولید واکسن،باعث بروز روش‌های تعجب‌آور برای بهره مندی از واکسن گردیده‌ است.

از سوی دیگر مشکلات آب وبرق در خوزستان ونتایج غیر قابل قبول طرح‌ها وسدهای عجولانه که نتایج نامطلوب آنها قابل لمس است، اعتراضات برحق ومنطقی مردم شریف و زجر کشیده خوزستان را در پی داشته است. مشکلات مشابه در سیستان وبلوچستان که مردم سختکوش آن سامان را با معضلات گوناگون مواجه ساخته، گرانی مهار گسیخته و فشار بیکاری وگرانی ساعتی وبدتر از همه ورود دلتا۵و دلتا پلاس از هزاران مشکلاتی است که مردم ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

حال با توجه به این مسائل و دراین اوضاع که هنوز دولت سیزدهم بطور کامل ومطلوب مستقر نگردیده ناگهان وبدون هرگونه مقدمه طرح صیانت‌ از کاربران در مجلس شورای اسلامی مطرح وبا استفاده از ماده۸۵قانون اختیارات قانونگذاری به سه کمیسیون ارجاع شد.واز اینجا طوفان در فضای مجازی وشبکه‌های اجتماعی و برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای جهت دار وهدفمند آغاز شد.

در حال حاضر حدود ۱۰الی ۱۲میلیون نفر زندگی خود را از مجرای فضای مجازی و‌سایت‌ها و شبکه‌های موجود اداره می‌نمایند. علاوه برآنها سایت‌های تاکسیرانی شهری و شبکه فروش کالای اینترنتی موجب اشتغال هزاران نفر گردیده اند. اما این طرح مجلس موجب اضطراب و هراس کسانی شده است که از این رهگذر امرار معاش می‌کنند.

قبول داریم که سایت‌های قمار وشرط‌بندی و همچنین پلتفرم‌های جنسی برای بهره کشی از کودکان و زنان از اصلی‌ترین سیاهچاله‌های موجود در فضای مجازی است اما اینکه بخواهند با هدف صیانت از کاربران جلوی شبکه‌های اجتماعی را بگیرند، راهش نیست. به طور کلی جامعه در این شرایط ظرفیت و موقعیت هیچگونه تنش و بحران فکری و روحی را ندارد. قطعا فضاسازی‌های کاذب و شایعه‌های رنگارنگ در راستای ایجاد تنش‌های فکری و ناامنی روانی است. اطمینان دارم آیت الله رئیسی براساس گفته‌هایشان در انتخابات وبعد از آن اجازه نخواهند داد اینگونه با معیشت مردم بازی شود.مجید ابهری/ روزنامه آفتاب یزد

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: