کد خبر: ۲۷۵۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۰ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021March 04
پیش بینی می‌شود شیوع آلرژی‌ها در دنیا و کشور ما به ۵۰ درصد هم برسد و این مسئله هزینه سنگینی به فرد، خانواده و جامعه تحمیل می‌کند.
شفاآنلاین>سلامت>رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران، نسبت به شیوع انواع آلرژی ها هشدار داد.
به گزارش شفاآنلاین:مصطفی معین، با عنوان این مطلب که دنیا درگیر پاندمی آلرژی است،  گفت: دو سه دهه است که آلرژی‌ها از همه نوعش از آلرژی بینی تا آسم، آلرژی پوستی، آلرژی دارویی، غذایی رو به رشد است که بیشتر به علت تغییر سبک زندگی و تغییرات محیطی و آب هوایی است که آن هم متأثر از نوع زندگی ما انسان‌ها ایجاد شده است.

وی با عنوان این مطلب که تغییرات زیست محیطی یک مسئله جهانی است، به انجام طرح‌های تحقیقاتی در زمینه علل بروز حساسیت‌ها اشاره کرد و افزود: در یکی از این طرح‌ها کرده‌های آلرژن ها مورد بررسی قرار گرفت و تعدادی از گیاهان شناسایی شدند.

معین ادامه داد: این مطالعه نشان داده در مجموع حدود ۳۶.۳ درصد از جمعیت تهران که مورد مطالعه قرار گرفتند، از یکی از آلرژی‌ها رنج می‌برند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود شیوع آلرژی‌ها در دنیا و کشور ما به ۵۰ درصد هم برسد و این مسئله هزینه سنگینی به فرد، خانواده و جامعه تحمیل می‌کند.

معین در خصوص علل بروز آلرژی‌ها، گفت: عوامل ژنتیک و محیطی اثرگذار هستند، اما بیشترین تمرکز در خصوص آن بر سبک ناسالم زندگی و همین طور تغییرات اقلیمی است.
برچسب ها: پاندمی ، آلرژی ، انجمن
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: