کد خبر: ۲۷۲۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۹ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 26
زیربغل و اطراف سینه و بازو‌ها شامل رگ‌های خونی، اعصاب و عضلات مختلف است.
شفاآنلاین>سلامت> متخصصان می‌گویند درد زیربغل می‌تواند ناشی از طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها باشد.
به گزارش شفاآنلاین: درد زیربغل می‌تواند ناشی از طیف گسترده‌ای از مشکلات باشد. از درد عضلانی که با کمپرس آب یخ و استراحت برطرف می‌شود و یا بیماری‌های جدی مانند عفونت و سرطان سینه ممکن است به درد زیربغل
منجر شود.
با این حال، اصلی‌ترین دلایل درد زیر بغل از دید متخصصان شامل موارد ذیل می‌شود:
1- کشیدگی عضلات
زیربغل و اطراف سینه و بازو‌ها شامل رگ‌های خونی، اعصاب و عضلات مختلف است. به مانند سایر عضلات بدن ممکن است شما به دلیل زیاده‌روی در انجام کاری مانند برداشتن اجسام سنگین دچار کشیدگی عضلات شوید. علائم کشیدگی عضلات ارتباط مستقیمی با شدت کشیدگی دارد که رایج‌ترین آن شامل درد و حساسیت به لمس بخصوص پس از انجام کار سنگین، قرمزی یا کبودی، اسپاسم عضلانی و تورم می‌شود.
2- تورم غدد لنفاوی
غدد لنفاوی در بسیاری از نقاط بدن مانند گردن، کشاله ران و زیر بغل دیده می‌شود. اگر این غدد متورم و دردناک شود بدین معناست که بدن درحال مبارزه با یک بیماری عفونی است.
از رایج‌ترین دلایل تورم غدد لنفاوی می‌توان به ابتلا به سرماخوردگی، گلو درد، سرخک یا بیماری‌های مرتبط با دستگاه تنفسی، عفونت دندان، مونونوکلئوز عفونی، عفونت ناشی از جراحت و پوست، و عفونت‌های ناشی از ایدز ‌اشاره کرد.
3- سرطان سینه
سرطان سینه ناشی از رشد سریع و بدون کنترل سلول‌های سینه می‌شود که معمولاً به صورت تومور است. رایج‌ترین نشانه ابتلا به سرطان سینه تورم و درد در اطراف زیربغل است.
دلیل اصلی این درد می‌تواند ناشی از گسترش سرطان سینه به غدد لنفاوی زیربغل و یا درگیر شدن مستقیم غدد لنفاوی باشد. در این حالت فرد احساس وجود یک تورم بزرگ زیر‌بغل را دارد که در صورت ادامه دار بودن حتماً باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کند. به طور کلی نباید درد زیربغل یا تورم در این بخش به صورت طولانی مدت ادامه یابد. ادامه‌دار بودن این امر یا نشانه ناتوانی بدن در مبارزه با عوامل بیماری‌زا و عفونی است و یا نشان دهنده وجود یک مشکل جدی‌تر مانند سرطان سینه است. در هر دو صورت مراجعه به یک پزشک متخصص توصیه می‌شود.
برچسب ها: زیر بغل ، بیماری ، نشانه
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: