کد خبر: ۲۷۲۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 26
معاون سازمان حج و زیارت:
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا امروز در موضوع حج آینده وزارت حج عربستان هیچ گونه اطلاعیه و اخباری نداده است، گفت: در این موضوع همچنان بی خبری وجود دارد.
شفاآنلاین>اجتماعی> معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا امروز در موضوع حج آینده وزارت حج عربستان هیچ گونه اطلاعیه و اخباری نداده است، گفت: در این موضوع همچنان بی‌خبری وجود دارد. 

به گزارش شفاآنلاین:نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز(سه شنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.
 دراین نشست که با هدف بررسی آخرین اخبار و تحولات در خصوص امکان اعزام زائر به عتبات و حج آینده صورت گرفت، اکبر رضایی معاون حج و عمره و حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در مورد اقدامات و پیگیر های انجام شده در این دو حوزه گزارش دادند.
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا امروز در موضوع حج آینده وزارت حج عربستان هیچ گونه اطلاعیه و اخباری نداده است، گفت: در این موضوع همچنان بی خبری وجود دارد. 
رضایی افزود: سازمان حج و زیارت براساس وظایف ذاتی خود و با توجه به شرایط پیش رو، در کمیته های کارشناسی مسایل اجرایی را به صورت تخصصی بررسی کرده است.
وی همچنین از به روز رسانی نرم افزارهای حج خبر داد و افزود: در رابطه با نیروی انسانی با برگزاری دوره های آموزشی کلاسیک و کارگاهی تلاش شده است که توانمند سازی در حوزه های تخصصی انجام شود.
در ادامه این جلسه، معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پروتکل بهداشتی ویژه سفر به عتبات به طرف های ذی ربط در ایران و عراق ارائه شده، به بیان نقش دفاتر خدمات زیارتی در صورت آغاز مجدد سفرهای زیارتی به عراق و سوریه اشاره کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز تاکید کرد: رویکرد جذب زائر، زیارت آسان و ارزان محور قرار گیرد و با نظارت بیشتر بر فعالیت ها در این بخش طرح ها و فعالیت های جدید می تواند به خوبی انجام شود.
رئیس سازمان حج و زیارت هم با بیان اینکه حوزه حج و زیارت پنجره ای برای تعامل و ارتباط میان کشورهای اسلامی است، تصریح کرد: این سازمان همچنان مسیر بازگشایی زیارت عتبات را پیگیری خواهد کرد.
علیرضا رشیدیان افزود: سازمان حج متولی موضوع زیارت است و امضای تفاهم نامه جدید با طرف عراقی در این حوزه درحال پیگیری است.
بر پایه این گزارش، در پایان این نشست نحوه آموزش زائران حج با توجه به بیماری کرونا و شرایط  پیش رو و چگونگی استفاده از امکانات فضای مجازی در این خصوص مطرح شد و معاونین حج و عمره سازمان حج و فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری دیدگاه خود را بیان کردند.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: