کد خبر: ۲۷۲۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 24
اگر بیضه مقابل سالم باشد این کودکان در بیشتر موارد دچار مشکل جدی نخواهند شد بنابراین والدین باید نسبت به عدم وجود بیضه‌ها در داخل کیسه بیضه حساس باشند.
شفاآنلاین>سلامت جنسی>دکتر امیر مدیر  درباره سلامت جنسی نوزادان و کودکان اظهار کرد: در زمان تولد نوزادان باید توسط پزشک معاینه و والدین از وجود هر دو بیضه در جای درست که همان کیسه بیضه‌ها است، مطمئن شوند.

به گزارش شفاآنلاین:مدیربا بیان اینکه بیضه‌ها در ابتدای مراحل تشکیل جنین نزدیک کلیه‌ها ساخته می‌شوند،افزود: آنها به تدریج پایین آمده تا در داخل کیسه بیضه قرار گیرد همچنین عدم نزول کامل بیضه‌ها در نوزادان پسر به ویژه با تولد پیش از موعد بسیار شایع است.

مدیر کلینیک سلامت جنسی مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران عنوان کرد: در اغلب موارد بیضه نزول نکرده در نوزادان در ۳ماه اول بعد از تولد به تدریج پایین آمده و در جای مناسب قرار می‌گیرد اما اگر این مسئله رفع نشد نیاز به مراجعه به پزشک و درمان تا قبل از یک سالگی است.

مدیر با اشاره به اینکه اگر درمان در زمان مناسب انجام نگیرد بیضه‌ها به تدریج عملکرد خود را از دست می‌دهند، گفت‌: البته اگر بیضه مقابل سالم باشد این کودکان در بیشتر موارد دچار مشکل جدی نخواهند شد بنابراین والدین باید نسبت به عدم وجود بیضه‌ها در داخل کیسه بیضه حساس باشند.

وی با اشاره به اینکه رشد آلت در طول ماه‌های اول بعد از تولد تحت تاثیر هورمون‌های مادری که در دوران جنینی وارد بدن شده است سرعت بیشتری دارد، افزود: بعد از گذشت چند ماه این رشد سریع متوقف شده و پس از آن تا رسیدن به بلوغ بسیار تدریجی است.

مدیر کلینیک سلامت جنسی مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران عنوان کرد: پاسخ به سوالات و کنجکاوی‌های کودک باید متناسب با سن او ولی کامل درست و شفاف باشد.
برچسب ها: سلامت ، جنسی ، کودکان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: