کد خبر: ۲۷۲۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 24
یک شرکت ویتنامی ماسکی تولید و به بازار عرضه کرده که می‌تواند بیش از ۹۹ درصد باکتری‌های گرم منفی و مثبت و همچنین ویروس‌ها را نابود کند.

شفاآنلاین>سلامت> یک شرکت ویتنامی ماسکی تولید و به بازار عرضه کرده که می‌تواند بیش از ۹۹ درصد باکتری‌های گرم منفی و مثبت و همچنین ویروس‌ها را نابود کند.

به گزارش شفاآنلاین: واکامونو (Wakamono) یک شرکت مستقر در شهر هوشی مین که در زمینه تولید مواد نانو زیست‌فناوری تخصص دارد، یک ماسک پزشکی ابداع کرده است که قادر به از بین بردن بیش از ۹۹ درصد باکتری‌های گرم منفی و مثبت و همچنین ویروس‌ها است.

این ماسک توسط استاندارد CE اروپا تأیید شده‌ است. این شرکت اجازه دارد نشان CE روی جعبه‌ها برچسب‌گذاری شود، همچنین این ماسک را در آمریکا ثبت کرده است.

این محصول در حال حاضر علاوه بر ویتنام در ایتالیا، پرتغال، استرالیا، نیوزیلند و امارات متحده عربی از طریق توزیع کنندگان رسمی به فروش می‌رسد. این شرکت قصد دارد به زودی پس از درخواست مجوز آزمایش در کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه و اسپانیا محصول خود را به فروش برساند.‌ با وجود گواهینامه مشترک CE، واکامونو مجبور است دوباره آزمایش روی ماسک‌ها را در این کشورهای اروپایی انجام دهد تا بتواند مجوز برای فروش در هر یک از این کشورها دریافت کند.

براساس گزارش مجله فورچون، در سال ۲۰۱۹ فقط در صنعت بهداشت و درمان، بازار جهانی پوشاک پزشکی ۶۳٫۳ میلیارد دلار ارزش داشته و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۷ به ۹۹٫۹ میلیارد دلار برسد.

شیوع کرونا فرصت‌های جدیدی را در این بازار ایجاد کرده است. لباس محافظ پزشکی که در مراکز درمانی استفاده می‌شوند شامل محصولاتی نظیر روپوش جراحی، حوله، ماسک محافظ، پیش‌بند، چکمه، مانتو، عینک چشم و کلاه می‌شود، عواملی از جمله افزایش تعداد جراحی‌ها و افزایش میزان عفونت‌های بیمارستانی این بازار را توسعه می‌دهند
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: