کد خبر: ۲۷۲۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 24
قاسم جان بابایی، در جلسه‌ای که با مسئولان ارشد سازمان نظام پزشکی کشور داشت، موضوع تأمین واکسن کرونا را مورد اشاره قرار داد و درخواست برای دسترسی به این واکسن را یک مطالبه ملی خواند.

شفاآنلاین>سلامت> معاون درمان وزارت بهداشت، دسترسی به واکسن کرونا را یک مطالبه ملی خواند.

به گزارش شفاآنلاین:  قاسم جان بابایی، در جلسه‌ای که با مسئولان ارشد سازمان نظام پزشکی کشور داشت، موضوع تأمین واکسن کرونا را مورد اشاره قرار داد و درخواست برای دسترسی به این واکسن را یک مطالبه ملی خواند.

معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن تقدیر از اقدامات سازمان نظام پزشکی، تهیه واکسن معتبر و مجاز در سریع‌ترین زمان را یک ضرورت برای کشور دانست و گفت: تنها راه شکستن چرخه ویروس در جامعه استفاده از واکسن مؤثر است.

وی افزود: همه باید در این راه هر آنچه در توان دارند، انجام دهند.

در همین راستا، محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، ضمن تقدیر از تلاش‌های تیم‌های ایرانی تولید کننده واکسن کرونا و ذکر اینکه نتیجه تلاش‌های دانشمندان کشور تا چند ماه دیگر نتیجه خواهد داد، گفت: ایران با توجه به پیشگام بودن در زمینه بهداشت و درمان در منطقه باید در زمینه واکسیناسیون هم پیشرو منطقه باشد.

وی اقدامات انجام گرفته از سوی سازمان نظام پزشکی برای تأمین واکسن معتبر جهت اعضای کادر درمان و نیز در صورت امکان افراد گروه‌های پرخطر را تشریح و به همراهی دولت و وزارت بهداشت با این اقدام اشاره کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: