کد خبر: ۲۷۲۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 24
شرکت داروسازی آمریکایی «الی لیلی» اعلام کرد که داروی آنتی بادی ویروس کرونا که از سوی این شرکت تولید شده تا 80 درصد از موارد ابتلا به کرونا را جلوگیری می کند.

شفاآنلاین>سلامت> شرکت داروسازی آمریکایی «الی لیلی» اعلام کرد که داروی آنتی بادی ویروس کرونا که از سوی این شرکت تولید شده تا 80 درصد از موارد ابتلا به کرونا را جلوگیری می کند.

به گزارش شفاآنلاین: داروی ساخت این شرکت «باملنویمب» نام دارد و به نظر می رسد نخستین داروی موثر در برابر ویروس کروناست. پیش از این هیچ داروی دیگری در مقابل کرونا موثر عمل نکرده بود.

نخستین آزمایش بر روی افراد ساکن یک خانه سالمندان انجام شده است. این آزمایش نشان داد که این دارو خطر ابتلا در میان سالمندان را به شدت کاهش می دهد.

ساخت این دارو بسیار پراهمیت است چرا که خطر ابتلای سالمندان را کاهش می دهد. همانطور که می دانید سالمندان بیشتر از دیگر اقشار به دلیل کرونا جان خود را از دست می دهند.

داروی آنتی بادی شرکت «الی لیلی» از قبل توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مجاز به درمان بیماران با طیف خفیف یا متوسط است.

تا امروز دو میلیون دوز از این دارو در آمریکا توزیع شده است اما آخرین گزارش ها حاکی از آن است که 75 درصد داروها هنوز مورد استفاده قرار نگرفته اند چرا که گویا شک  و تردید در رابطه با موثر بودن آن هنوز وجود دارد.

نتایج این تحقیق در یک بیانیه مطبوعاتی منتشر شد و این شرکت گفت که نتایج را به زودی در یک ژورنال منتشر خواهد کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: