کد خبر: ۲۷۲۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۰ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 23
عسل دارای خواص بسیاری است که به عنوان ماده غذایی ارزشمندی که باید به تغذیه دوران بارداری اضافه شود، شناخته شده
شفاآنلاین>سلامت>دوران بارداری به دلیل اهمیت ویژه‌ای که دارد باید و نبایدهای زیادی را به سبک زندگی زنان باردار تحمیل می‌کند...
به گزارش شفاآنلاین:دوران بارداری به دلیل اهمیت ویژه‌ای که دارد باید و نبایدهای زیادی را به سبک زندگی زنان باردار تحمیل می‌کند، به زنان باردار اغلب توصیه می‌شود که تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کرده و با مصرف خوراکی‌های مغذی به رشد و سلامت جنین خود کمک کنند. مصرف عسل خالص در دوران بارداری بی‌ضرر است به شرط آنکه در خوردن آن زیاده‌روی نشود. مصرف عسل در دوران بارداری، نباید روزانه بیشتر از دو الی 3 قاشق غذاخوری باشد.

در این میان، عسل دارای خواص بسیاری است که به عنوان ماده غذایی ارزشمندی که باید به تغذیه دوران بارداری اضافه شود، شناخته شده است، در ادامه فواید شگفت‌انگیز مصرف عسل در بارداری بررسی خواهد شد:

خوردن عسل در بارداری

عسل خالص یک ماده غذایی طبیعی و شفابخش به شمار می‌آید که می‌تواند برای پیشگیری و درمان مشکلات سلامتی مختلفی به کار رود. با وجود شفابخش بودن و خواص بی‌شمار عسل طبیعی، بسیاری از زنان از مصرف عسل در دوران بارداری خودداری می‌کنند و از وجود باکتری‌هایی که فکر می‌کنند ممکن است در ترکیب عسل وجود داشته باشد و سم بوتولونیم تولید کند، واهمه دارند.

اما مادران نباید نگران این موضوع باشند. مادامی که عسل خالصِ ارگانیک و طبیعی مصرف می‌کنند جای نگرانی در این باره نیست. این موضوع ثابت شده است که عسل خالص به هیچ وجه برای جنین ضرر ندارد.

عوارض احتمالی مصرف عسل در بارداری

مصرف بیش از حد عسل در این دوران می‌تواند به دیابت بارداری منجر شود و به خاطر وجود گلوکز در فهرست موادغذایی مضر در بارداری، برای این بیماری جای گرفته است. این موضوع در زنانی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند از حساسیت بیشتری برخوردار است که میزان مصرف عسل در این دوران را کنترل نمایند. احتمال ابتلا به حساسیت به عسل نادر است اما مصرف بیش از حد می‌تواند منجر به گرفتگی معده، تحریک دستگاه گوارش، اسهال و نفخ شود.

عسل باعث سقط جنین می‌شود؟

یکی از ترکیباتی که ممکن است باعث سقط جنین شود مصرف عسل به همراه دانه‌ی کنجد در بارداری است. این ترکیب یک تجویز سنتی برای سقط جنین به شمار می‌آید. از این رو باید در مصرف آن احتیاط کنید.

بطور معمول، دوران بارداری با حالت تهوع، سوزش سرسینه و گاهی سرماخوردگی و گرفتگی بینی همراه است. زنان باردار می‌توانند به کمک تاثیرات مثبت عسل تمام این دردها را بهبود ببخشند.

مصرف عسل در دوران بارداری می‌تواند در رفع سوزش سر سینه موثر باشد. به این منظور می‌توان یک لیوان شیر داغ با یک قاشق مرباخوری عسل خالص ترکیب کرد و از آن به عنوان بهترین درمان برای این احساس ناخوشایند استفاده کرد. این معجون باید شب و قبل از خواب مصرف شود.

معجون عسل و زنجبیل این قابلیت را دارد که به تهوع صبحگاهی زنان باردار پایان دهد.

بهبود سرماخوردگی در زنان باردار

نگرانی دیگر برای زنان باردار ابتلا به سرما خوردگی است. ترکیب ویتامین ث طبیعی و عسل به زنان باردار کمک می‌کند تا از مشکلات سرماخوردگی و یا سرفه‌های شدید خلاص شوند. علاوه بر این، ناراحتی ناشی از گلودرد و گرفتگی بینی با کمک یک فنجان چای و لیمو که با عسل شیرین شده باشد می‌تواند بهبود یابد.
برچسب ها: عسل ، خواص ، زنان باردار
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: