کد خبر: ۲۷۲۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 23
رئیس سازمان امور دانشجویان درباره اضافه وزن دانشجویان کشور، اظهار کرد: حدودا از هر ۴ دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور یک نفر دچار اضافه وزن است.
شفاآنلاین>سلامت>رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به آمار موجود در حال حاضر از هر ۴ دانشجوی ایرانی یک نفر دارای اضافه وزن است.

به گزارش شفاآنلاین:مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان درباره اضافه وزن دانشجویان کشور، اظهار کرد: حدودا از هر ۴ دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور یک نفر دچار اضافه وزن است.

او افزود: مراکز مشاوره سلامت جسمانی و فعالیت‌های تربیت بدنی دانشگاه‌ها به بیش از ۷۰ عدد رسیده که کارشناسان آنان وظیفه دارند تا با انجام تست‌های مربوطه به دانشجویان ورزش مناسب و نحوه نگهداری جسم سالم را آموزش دهند.

صدیقی تاکید کرد: فرهنگ ورزش کردن و زیرساخت‌های دانشگاه‌ها باید افزایش یابد. خوشبختانه طی چند سال اخیر زیرساخت‌های تربیت بدنی دانشجویان رشد خوبی داشته است و توانسته ایم پروژه‌های زودبازده مانند زمین چمن مصنوعی، سالن ورزش‌ها و ... را در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.

معاون وزیر علوم در ادامه مطرح کرد: باید به دانشجویان مشاوره‌هایی در خصوص چگونگی داشتن جسم سالم ارائه دهیم. علاوه بر بحث اضافه وزن احتمال دارد که معضلاتی از قبیل مشکلات اسکلتی و قامتی گریبانگیر دانشجویان دختر و پسر شده باشد که در این خصوص مشاوره‌های مربوطه ارائه می‌شود تا متناسب با آن به انجام فعالیت‌های بدنی لازم بپردازند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در دوران شیوع کرونا ارتباط مراکز مشاوره و مراکز تربیت بدنی به شیوه آنلاین با دانشجویان وجود دارد و آنان این آمادگی را دارند تا در شرایط فعلی و بسته بودن دانشگاه‌ها فعالیت بدنی و ورزش دانشجویان را تحت نظر داشته باشند.yjc

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: