کد خبر: ۲۷۲۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 23
ایتالیا دسترسی به اپلیکیشن تیک‌تاک را برای کاربرانی که سن‌شان تأیید شده نیست، موقتا ممنوع کرد.

شفاآنلاین>سلامت> شرکت‌کنندگان در این چالش یک روسری را به دور گردن خود پیچیده و گردن را تا حد بیهوشی فشار می‌دهند.

به گزارش شفاآنلاین: ایتالیا دسترسی به اپلیکیشن تیک‌تاک را برای کاربرانی که سن‌شان تأیید شده نیست، موقتا ممنوع کرد.

دولت ایتالیا این تصمیم اضطراری را روز جمعه بیست‌ودوم ژانویه (سوم بهمن) در پی مرگ دختربچه‌ای ۱۰ساله اعلام کرد که از طریق اپلیکیشن تیک‌تاک در یک چالش خطرناک شرکت کرده بود.
نهاد مسئول حفاظت از داده‌های خصوصی در دولت ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای گفته است که این محدودیت برای شبکه پیام‌رسان چینی بی‌درنگ اجرایی شده و دست‌کم تا روز پانزدهم فوریه (بیست‌وهفتم بهمن) ادامه خواهد داشت.

آنتونلا، دختربچه‌ای که اهل پالرمو در جنوب ایتالیا بود، در چالشی به نام «بازی روسری» شرکت کرده بود. شرکت‌کنندگان در این چالش یک روسری را به دور گردن خود پیچیده و گردن را تا حد بیهوشی فشار می‌دهند. دختربچه ایتالیایی روز چهارشنبه به حمام رفته و این کار را انجام داد، اما به دلیل نرسیدن اکسیژن به مغزش بیهوش شد. پدر و مادرش به محض آنکه متوجه شدند، سریعا او را به بیمارستان رساندند، اما او دیگر جان در بدن نداشت.

خواهر 9ساله آنتونلا که ظاهرا ماجرا را می‌دانست، پدر و مادرش را از علت این رویداد تلخ آگاه کرد. پدر و مادر دختر قربانی گفته‌اند که او گاهی برای یادگیری رقص از اپلیکیشن تیک‌تاک استفاده می‌کرده و آنها از این موضوع خبر داشته‌اند، اما نمی‌دانسته‌اند که چنین چالشی وجود داشته و دخترشان در آن شرکت کرده است.
پدر و مادر این کودک رضایت داده‌اند که اعضای بدن فرزندشان را اهدا کنند.

شبکه اجتماعی تیک‌تاک در میان نوجوانان ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی، طرفداران زیادی دارد.شهروند آنلاین

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: