کد خبر: ۲۷۲۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 2021January 22
در نهایت این اطلاعات به پزشک کمک می‌کند تا تصویر دقیق‌تری از وضعیت بیمار داشته باشد. در حال حاضر این محصول با قیمت کمتر از مشابه خارجی و تقریباً با یک پنجم قیمت آن، به فروش می‌رسد.
شفاآنلاین>سلامت>یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد با بومی‎سازی دستگاه سنجش فعالیت قلب، کشور را از واردات این دستگاه بی‌نیاز کند.

به گزارش شفاآنلاین: مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: شرکت ما در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های مورد نیاز حوزه درمان و سلامت کشور فعالیت می‌کند و یکی از محصولات دانش‌بنیان ما، دستگاه هولتر مانیتور است که برای سنجش فعالیت‌های قلب به کار می‌رود.

وی ادامه داد: این دستگاه به بدن بیمار متصل می‌شود. سپس دستگاه با ثبت فعالیت‌ها و ضربان قلب در یک بازه زمانی مشخص، آن را در حافظه خود ذخیره می‌کند و اطلاعات مورد نظر را در نهایت در اختیار پزشک قرار می‌دهد.

مدیرعامل این شرکت ضمن توضیح بیشتر کارکردهای این محصول، افزود: در نهایت این اطلاعات به پزشک کمک می‌کند تا تصویر دقیق‌تری از وضعیت بیمار داشته باشد. در حال حاضر این محصول با قیمت کمتر از مشابه خارجی و تقریباً با یک پنجم قیمت آن، به فروش می‌رسد. مشتری این محصول نیز بیشتر مراکز درمانی، به ویژه قسمت‌های درمانی مرتبط با قلب، هستند.

 این فعال دانش‌بنیان با تاکید بر توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی در شرکت، گفت: این دستگاه، به صورت قابل حمل و به اندازه یک موبایل است. با توجه به میزان مصرف این وسیله در کشور، از توانایی تامین نیاز کامل در این حوزه برخوردار هستیم.

وی همچنین عنوان کرد: ممانعت دولت از واردات کالاهای خارجی، دارای تولید مشابه داخلی، می‌تواند کمک شایانی به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور باشد.
برچسب ها: بومی سازی ، دستگاه ، قلب
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: