کد خبر: ۲۷۱۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 2021January 19
حسینعلی حاجی دلیگانی گفت:ثبت این دارو‌ها در سامانه تیتک باعث جلوگیری از هرگونه قاچاق دارو به کشور و یا از کشور به خارج می‌شود و تمام روند کار اعم از توزیع و تجویز دارو قابل رصد خواهد بود.
شفاآنلاین>سلامت>عضو کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای الزام به ثبت دارو‌های مورد تأئید سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین:حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امور کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که تمام دارو‌های تولید شده در داخل و خریداری شده از خارج که به تأئید سازمان غذا و دارو می‌رسد و برای بیماران تجویز می‌شود، در سامانه تیتک ثبت شود.

وی افزود: ثبت این دارو‌ها در سامانه تیتک باعث جلوگیری از هرگونه قاچاق دارو به کشور و یا از کشور به خارج می‌شود و تمام روند کار اعم از توزیع و تجویز دارو قابل رصد خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: همچنین ثبت این دارو‌ها در سامانه تیتک باعث می‌شود تا داروی تقلبی برای بیماران تجویز نشود.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.فارس

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: