کد خبر: ۲۷۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 2021January 19
در حال حاضر درمان و تشخیص بیماران مبتلا به سرطان به خوبی در حال انجام است

شفاآنلاین>سلامت> دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی ایران، با اشاره به تهیه گایدلاین یا راهنمای بالینی درمان سرطان در همه‌گیری کرونا گفت: با تهیه این گایدلاین، همه‌گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت.

به گزارش شفاآنلاین: دکتر محمدعلی برومند در آستانه برگزاری پنجمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره سالیانه انجمن کلینیکال انکولوژی‌‌ ایران که دوم و سوم و نهم و دهم بهمن برگزار می‌شود اظهار داشت: به دلیل همه‌گیری کرونا، کنگره امسال به صورت وبینار برگزار می‌شود و ما تلاش کردیم محدودیت‌های ناشی از آن را در این زمینه تبدیل به فرصت کنیم.

بر همین اساس، حضور اساتید بین‌المللی را در مقایسه با سال‌های گذشته که مشکلاتی در رفت و آمد و حضور آنها وجود داشت، افزایش دادیم. وی با اشاره به این‌که شعار کنگره امسال «درمان سرطان ورای محدودیت‌ها» است، گفت: همچنین‌‌ از آنجایی که پزشکان با چالش‌های اخلاقی در تصمیم‌گیری برای بیماران مبتلا به سرطان روبرو هستند، امسال میز گردی با موضوع اخلاق پزشکی‌‌ در کنگره طرح می‌شود.

هدف از توجه به این موضوع این است که بهترین تصمیم برای بیمار و حمایت از خانواده او انجام گیرد. دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران با اشاره به اینکه سرطان معده کشنده‌ترین سرطان در کشور ما محسوب می‌شود، گفت: بر همین اساس نیز در کنگره امسال به درمان سرطان معده به صورت مفصل‌ می‌پردازیم.

این عضو هیأت علمی دانشگاه شهید صدوقی یزد گفت: انجمن رادیوتراپی و انکولوژی در ابتدای شیوع کرونا، تهیه گایدلاین کشوری درمان سرطان در همه‌گیری کرونا را مد نظر قرار داد و در همکاری با وزارت بهداشت، این موضوع به سرعت محقق شد. در حال حاضر نیز درمان و تشخیص بیماران مبتلا به سرطان به خوبی در حال انجام است و می‌توان گفت که با تهیه این گایدلاین، همه‌گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت. روزنامه ابتکار


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: