کد خبر: ۲۶۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - 2020December 04
با توجه به آمار مبتلایان و همین طور شروع فصول سرد پاییز و زمستان، بهبودیافتگان کرونا استقبال بیشتری برای اهدای پلاسما داشته اند.
 شفاآنلاین>سلامت>مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: به طور متوسط روزانه در استان تهران ۱۲ تا ۱۵ بهبودیافته از کرونا پلاسما اهدا می کنند.

به گزارش شفاآنلاین: محمدرضا مهدی زاده روز جمعه افزود: از ابتدای اجرای طرح اهدای پلاسمای بهبودیافتگان از کرونا(اردیبهشت ماه) تاکنون به منظور کمک به درمان مبتلایان کرونا، ۱۷۳۸ نفر شرایط اهدا را داشتند و موفق به اهدای پلاسما شدند.
وی تاکید کرد: با توجه به آمار مبتلایان و همین طور شروع فصول سرد پاییز و زمستان، بهبودیافتگان کرونا استقبال بیشتری برای اهدای پلاسما داشته اند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران تاکید کرد: بهبود یافتگان از کرونا اطمینان خاطر داشته باشند که اهدای پلاسما بعد از بهبودی به هیچ عنوان سیستم ایمنی بدن آنها را تضعیف نخواهد کرد و با اطمینان خاطر برای نجات بیماران و اهدای پلاسما اقدام کنند.
وی ادامه داد: بهبود یافتگان کرونا به شرط داشتن شرایط لازم (همانند شرایط اهدای خون) و نیز گذشت یک ماه از بهبودی می توانند به مراکز وصال و ستاد مرکزی سازمان انتقال خون واقع در جنب برج میلاد مراجعه کنند و از آنها ۵۰۰ سی سی پلاسما گرفته می‌شود و پلاسمای اهدایی آنها فریز و بعد از غربالگری و تست سلامت ذخیره می‌شود و به مراکز درمانی که درخواست کننده این پلاسما برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشند ارسال می شود و در اختیار آنها قرار می گیرد.
مهدی زاده افزود: از همه افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند می خواهیم به دلیل اینکه زمان وجود آنتی بادی این ویروس در بدن آنها مدت زمان کوتاه و محدودی است هرچه زودتر برای اهدای پلاسمای خود اقدام کنند تا بتوانند کمکی برای سلامت مبتلایان به این ویروس باشند.
وی تاکید کرد: اهدا کنندگان خون و همین طور پلاسما اطمینان داشته باشند که انتقال خون بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های انتقال خون جهان، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می کند و تمام مراکز انتقال و اهدای خون و همه تجهیزات این مراکز در کشور در حال حاضر و همین طور همیشه، ضد عفونی و استریل می شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.

برچسب ها: کرونا ، پلاسما ، اهدا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: