کد خبر: ۲۶۸۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۵ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020December 01
یک متخصص تغذیه گفت: در صورتی که فعالیت بدنی بالا و تعریق زیاد داشته باشید، باید میزان آب بیشتری را در طول روز مصرف کنید.
شفاآنلاین>سلامت>کوروش صمدپور، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار کرد: نوشیدن آب کافی در طول روز به سلامت بدن کمک کند. متاسفانه بیشتر افراد، آب را فقط در فصول گرم سال مصرف می‌کنند و در فصول دیگر به دلیل عدم احساس تشنگی، مصرف آب کمتری دارند.

  به گزارش شفاآنلاین:صمدپور در ادامه افزود: احساس تشنگی زمانی به وجود می‌آید که بدن شما به طور کامل کم آب شده است. اما نیاز‌های بدن ایجاب می‌کند حتی زمانی که تشنه نیستید، به طور مرتب در طول روز آب مصرف کنید. بعضی از افراد ممکن است روزانه ۶ تا ۸ لیوان و بعضی دیگر کمتر نیاز به آب داشته باشند.

صمدپور بیان کرد: هیچ گونه محدودیتی در مصرف آب وجود ندارد مگر اینکه افرادی نارسایی کلیه و قلبی داشته باشند که باید میزان آب را با نظر پزشک معالج خود مصرف کنند.

این متخصص تغذیه گفت: در صورتی که فعالیت بدنی بالا و تعریق زیاد داشته باشید، باید میزان آب بیشتری را در طول روز مصرف کنید.

اهمیت مصرف آب در طول روز

صمدپور گفت: مصرف آب در مرحله اول درجه حرارت بدن را تنظیم می‌کند، همچنین به دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند و در مرحله سوم باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود. در واقع زمانی که به میزان کافی آب مصرف کنید، مفاصل شما با عملکرد بهتر رو به رو می‌شوند و میزان بزاق تولید شده افزایش پیدا می‌کند.

این مشاور تغذیه مطرح کرد: مواد زائد بدن از طریق ادرار و مدفوع؛ دفع می‌شود و مصرف آب برای دفع مواد زائد بسیار کمک کننده است. زمانی که حرارت بدن افزایش پیدا می‌کند، آب نقش بسیار مهمی دارد که با عمل تعریق، بدن را خنک می‌کند؛ در صورتی که آب کافی وجود نداشته باشد، عوارضی مانند بیهوشی را در پی خواهد داشت.

صمدپور گفت: در واقع به افرادی که اضافه وزن دارند برای کاهش وزن خود توصیه می‌کنیم آب به اندازه کافی مصرف کنند. یک عملکرد خوب آب کمک به دستگاه گوارش و پیشگیری از یبوست است.

او در پایان تصریح کرد: کسانی که آب کافی به بدن آن‌ها نمی‌رسد، با خستگی شدید رو به رو می‌شوند؛ بنابراین با مصرف آب کافی؛ حتی عملکرد مغز و رفع خستگی بهبود پیدا می‌کند.
برچسب ها: نوشیدن ، آب ، سلامت
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: