کد خبر: ۲۶۸۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۰ - ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 29
انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی IATA اعلام کرد در مراحل نهایی طراحی گذرنامه‌ای دیجیتال است که بتوان با آن جلوی فروپاشی صنعت جهانگردی در جهان را بگیرد.
شفاآنلاین>سلامت>گذرنامه‌ برای افرادی که واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، شاید راهکاری برای احیای صنعت گردشگری باشد.

به گزارش شفاآنلاین:انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی IATA اعلام کرد در مراحل نهایی طراحی گذرنامه‌ای دیجیتال است که بتوان با آن جلوی فروپاشی صنعت جهانگردی در جهان را بگیرد.

الکساندر جونیاک مدیر اجرایی IATA در بیانیه‌ای اعلام کرد هدف از صدور چنین پاسپورتی انجام سفر بین المللی بدون اقدامات قرنطینه‌ای است. در این بیانیه آمده است: «آزمایش کلید اول انجام سفرهای بین‌المللی بدون در نظر گرفتن قوانین قرنطینه است. کلید دوم این است زیرساخت‌های اطلاعات این اتفاق را ممکن کند که نتیجه آزمایش و اطلاعات مسافران در کنار مدارک در مرزها کنترل شود.»

فعلا هیچ کشوری شرط  ورود را زدن واکسن اعلام نکرده اما این انجمن قصد دارد برای توسعه صنعت تقریبا ورشکسته گردشگری تضمین لازم را ایجاد کند و به آن رونق دهد. اما پیشبینی شده است که برخی از کشورها مثل استرالیا و نیوزلند اجازه سفر به کشورشان بدون ترزیق واکسن ندهند.

همچنین هنوز مشخص نیست که آیا هواپیمایی‌ها هم تزریق واکسن را اجباری می‌کنند یا نه. اما اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، گذرنامه واکسیناسیون نقش مهمی در سفرها پیدا می‌کند.دیلی میل

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: