کد خبر: ۲۶۸۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 28
شرکت «توا» در ازای به تاخیر انداختن عرضه داروی ارزان تر خود از معاملات جانبی و پرداخت‌هایی بهره مند شده است.
 شفاآنلاین>سلامت>اتحادیه اروپا دو شرکت داروسازی را به دلیل تبانی برای جلوگیری از عرضه گزینه ارزان تر یک داروی اختلال خواب به بازار جریمه کرد.
به گزارش شفاآنلاین:مارگارت وستاگر، کمیسر رقابت اقتصادی اتحادیه اروپا اعلام کرد که دو شرکت «توا» و «سفالون» ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو جریمه شده‌اند. به گفته وی این دو شرکت با یکدیگر تبانی کرده بودند تا برای چند سال عرضه داروی «مدافینیل» (Modafinil) را که شرکت «سفالون» تولید می کرد به تاخیر بیاندازند.

کمیسر رقابت اقتصادی اتخادیه اروپا گفت که شرکت «توا» در ازای به تاخیر انداختن عرضه داروی ارزان تر خود از معاملات جانبی و پرداخت‌هایی بهره مند شده است.

مارگارت وستاگر گفت که بیماران و نظام درمانی از تبانی دو شرکت داروسازی «توا» و «سفالون» متضرر شدند.
از داروی «مدافینیل» برای درمان خواب آلودگی در طول روز استفاده می شود. فروش این دارو با نام تجاری «پروویجیل» (Provigil) بیش از ۴۰ درصد از سود شرکت «سفالون» را تشکیل می داد. به گفته کمیسر رقابت اقتصادی اتحادیه اروپا عرضه جایگزینی ارزان تر برای این دارو به شرکت «سفالون» ضرر زیادی می زد.

مارگارت وستاگر افزود که «سفالون» در سال ۲۰۰۵ میلادی شرکت «توا» را متقاعد کرد تا از عرضه جایگزین ارزان تر برای «پروویجیل» خودداری کند. «توا» در سال ۲۰۱۱ صاحب شرکت «سفالون» شد.
شرکت «توا» با رد اتهام تبانی با «سفالون» بر بی گناهی خود در عدم عرضه جایگزین ارزان تر برای «پروویجیل» تاکید کرده است. این شرکت گفته است که درخواست تجدیدنظر در جریمه اتحادیه اروپا را ارائه خواهد کرد.
برچسب ها: جریمه ، شرکت ، داروسازی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: