کد خبر: ۲۶۸۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 24
بهترین راهکار برای مدیریت بازار دارو حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی آن و پرداخت منابع مالی حاصل از آن به صورت ریالی به بیمه‌های خدمات درمانی است
شفاآنلاین>سلامت>نماینده مجلس گفت: مدل فعلی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات دارو قطعا اشتباه است. مدل فعلی زمینه‌ساز ایجاد مافیای دارو شده است و در حال حاضر هم نمی‌توان این مافیا را حذف کرد. این مافیا واردات دارو را خیلی پیچیده و انحصاری کرده ‌است. 

به گزارش شفاآنلاینحسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیأت رئیسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو باید مستقیم به مصرف کننده‌های دارو از طریق حمایت‌های بیمه‌ای پرداخت شود.

وی ادامه داد: مدل فعلی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات دارو قطعا اشتباه است. مدل فعلی زمینه‌ساز ایجاد مافیای دارو شده است و درحال حاضر هم نمی‌توان این مافیا را حذف کرد. این مافیا واردات دارو خیلی پیچیده وانحصاری کرده‌اند.

حاجی دلیگانی در پایان تصریح کرد: بهترین راهکار برای مدیریت بازار دارو حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی آن و پرداخت منابع مالی حاصل از آن به صورت ریالی به بیمه‌های خدمات درمانی است. در این صورت یارانه دارو به مصرف کننده واقعی در یک سازوکار شفاف اصابت خواهد کرد.                                 
برچسب ها: واردات ، دارو ، انحصاری
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: