کد خبر: ۲۶۸۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۴ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 24
پروژه‌ای برای تحقیق روی داروی لانگیداز بین بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در پلت فرم هوش مصنوعی Botkin.AI «پتروواکس» و «اینتلوجیک» شروع می‌شود.
 شفاآنلاین>سلامت>پروژه مشترک «پتروواکس» و «اینتلوجیک» برای آزمایش اثربخشی و ایمنی داروی لانگیداز برای اولین بار در روسیه و یکی از اولین پروژه‌ها در جهان است که در روند آن فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص درجه آسیب دیدگی شش‌ها و از جمله در بیماران کووید ۱۹ انجام می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین:مطالعه نظارتی چند مرکزی با هدف ارزیابی کارایی و ایمنی داروی اصلی لانگیداز در پیشگیری و درمان عوارض جدی بیماری کووید ۱۹، فیبروز ریوی که منجر به نارسایی تنفسی می‌شود، صورت می‌گیرد. تحقیقات در ۱۴ مرکز درمانی روسیه و قزاقستان با شرکت ۲۰۰ داوطلب انجام می‌شود.

ساختار داروی لانگیداز شامل یک آنزیم هیالورونیداز منحصر به فرد است که می‌تواند اسید هیالورونیک اضافی را از بین ببرد، از تشکیل بافت فیبری در ریه‌ها جلوگیری کرده و به بهبود قابل توجهی در وضعیت عمومی بیماران کمک می‌کند، به ویژه کسانی که مبتلا به ویروس کرونا بوده و دارای نارسایی تنفسی هستند.

واکسن ضد آنفولانزای روسی در بازار ایران

میخاییل تسیفروف، رئیس شرکت «پتروواکس» در این ارتباط بیان داشت: «در شرایط پاندمی شرکت ما برنامه تحقیقاتی گسترده‌ی دارو‌ها را آغاز کرد که می‌تواند به پیشگیری و درمان کووید ۱۹ کمک کند و همچنین در بهبود حال بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، موثر است. محصول Botkin.AI میزان آسیب دیدگی شش‌ها تا ده درجه را اندازه می‌گیرد که باعث می‌شود نتایج دقیق تری از معاینه سی تی اسکن دریافت شود و زمینه وسیعی از موارد استفاده دارد و می‌تواند برای آزمایشات بالینی دارو‌های ضد ویروس کرونا به کار رود. استفاده از محصول Botkin.AI در تحقیقات این امکان را برای بیمارانی فراهم می‌کند که این روش درمانی برای آن‌ها تاثیر بیشتری دارد.


یادآوری می‌کنیم که پیشتر شرکت «پتروواکس» درخواست ثبت سومین واکسن در روسیه برای پیشگیری از بیماری ناشی از ویروس کرونا تحت عنوان «کنویدتسیا» ارسال کرده است.
برچسب ها: کرونا ، آسیب ، شش
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: