کد خبر: ۲۶۸۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 22
بررسی های میدانی حاکی است که کماکان شهر به آن حدی از آهنگ تقلیل حرکت های بین شهری و درون شهری نرسیده است و ما هنوز نگران هستیم.
شفاآنلاین>سلامت>فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به اعمال محدودیت‌ها در تهران، هنوز تعداد زیادی از مردم از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند و شهر تهران کماکان شلوغ است و متناسب با شهر کرونا زده نیست.  

 به گزارش شفاآنلاین: علیرضا زالی روز یکشنبه در حاشیه مراسم اهدای ۵ هزار بسته بهداشتی به محرومان در جمع خبرنگاران افزود: امید است در روزهای آینده با اعمال جدی تر محدودیت ها، شاهد تغییر جدی تری باشیم.

وی ادامه داد: بررسی های میدانی حاکی است که کماکان شهر به آن حدی از آهنگ تقلیل حرکت های بین شهری و درون شهری نرسیده است و ما هنوز نگران هستیم.

زالی ادامه داد: البته قضاوت دقیق در این زمینه نیازمند زمان و تحلیل آماری است که در اولین فرصت ارزیابی در این زمینه انجام می شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: کماکان شهر و استان تهران یک شهر قرمز و با شرایط بحرانی تلقی می شود.

وی در پاسخ به این سوال که از چه موقع می توان ثمرات محدودیت های اعمال شده را مشاهده کرد، گفت: گزارش های میدانی از روز گذشته در تهران نشان می دهد ،محدودیت های اعمال شده به آن شکلی که مورد نظر ما بوده، موجب تقلیل ترددهای درون شهری نشده است.

زالی ادامه داد: هم یافته های ترافیکی و هم مشاهدات میدانی حاکی از این است که هنوز نتیجه مورد لزوم و مطلوب ما در کنترل اپیدمی در تهران حاصل نشده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: البته چون روز اول اجرای محدودیت ها بود، شاید قضاوت ها کمی عجولانه باشد و باید زمان بگذارد و آثار این طرح را مشاهده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عمدتا آثار اینگونه محدودیت ها در حوزه مرگ و میر حدود یک ماه تا ۴۰ روز آینده مشاهده می شود و در کاهش سیر بیماری هم حداقل سه هفته باید زمان ببرد.

زالی ادامه داد: تنها موردی که ممکن است اثربخشی آن زودتر مشاهده شود در مورد بیماران و مراجعات سرپایی است که حدود ۱۴ تا ۱۵ روز دیگر دیده می شود.

در مرحله اول از محل کمک های مردمی پویش نذر سلامتی که به همت ستاد مقابله با کرونا راه اندازی شد، ۵ هزار بسته سلامتی شامل ۳۰۰ هزار عدد ماسک، ۵۰۰ هزار محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح، لوازم و اقلام بهداشتی در بین اقشار محروم توزیع می شود.

بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز شامل تهران علاوه بر تعطیلی بسیاری از مشاغل، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند.

پیش از این، از دو هفته قبل، محدودیت‌هایی برای کسب و کارها بعد از ساعت ۱۸:۰۰ اعمال شده بود؛ اما این محدودیت‌ها تاثیری بر آمار بیماری نداشت و تعطیلات ۲ هفته ای در بیش از ۱۵۰ شهر اکنون حاکم است.         
برچسب ها: شرایط ، تهران ، کرونا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: