کد خبر: ۲۶۷۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 21
رئیسی خبر داد:
علیرضا رئیسی اظهارداشت: ستاد ملی مقابله با کرونا ۷ برنامه مشخص برای مهار بیماری دارد که یکی از این برنامه‌ها همان محدودیت‌هایی است که از امروز در سراسر کشور شروع شده است.
شفاآنلاین>سلامت>سخنگوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از امروز ۱۰۰ هزار تست سریع به دست ما رسیده است که انجام این تست‌های سریع در مراکز بهداشت و درمان به صورت رایگان است.

به گزارش شفاآنلاین :علیرضا رئیسی سخنگوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با  کرونا اظهارداشت: در ۴۱ شهر روند شیوع کرونا نزولی شده اما در چند شهر دیگر همچنان وضعیت مانند قبل است. ۱۶۰ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند، ۲۸ شهر نارنجی و ۸۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: ۵۳ میلیون جمعیت در شهرهای قرمز هستند و به طور کلی می‌توان گفت ۷۹ میلیون جمعیت در وضعیت هشدارهای ۱، ۲ و ۳ قرار دارند.

رئیسی تصریح کرد: تحقیقات نشان داده است که ۱۰ درصد مبتلایان به کرونا می‌توانند باعث ابتلای ۸۰ درصد از افراد شوند که البته همچنان مهمترین عامل سرایت بیماری، میهمانی‌های خانوادگی و جمع‌های دورهمی است.

وی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا ۷ برنامه مشخص برای مهار بیماری دارد که یکی از این برنامه‌ها همان محدودیت‌هایی است که از امروز در سراسر کشور شروع شده است.

سخنگوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: از امروز ۱۰۰ هزار تست سریع به دست ما رسیده است و طی یکی دو هفته آینده میزان تست‌ها را به ۸۰ هزار و در نهایت به ۱۰۰ هزار تست در هر روز می‌رسانیم که این تست‌ها کمک شایانی به شناسایی زودتر و در نتیجه مهار بیماری می‌کنند.

وی تصریح کرد: انجام این تست‌های سریع در مراکز بهداشت و درمان به صورت رایگان است و در کمترین بازه زمانی ممکن نتیجه اعلام می‌شود.

رئیسی در پایان گفت: همچنین بسته‌های حمایتی اقتصادی خوبی در بحث‌های مالیاتی، پاس کردن چک‌ها و … در نظر گرفته شده است که در برنامه‌های دیگر اعلام می‌شود. ‌مهر

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: