کد خبر: ۲۶۶۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - 2020October 19
با خوردن غذا‌های غنی از مواد مغذی که به لحاظ علمی ثابت شده به مو‌های شما کمک می‌کنند می‌توانید بر ضخامت مو، رشد یا ریزش مو، براق بودن و حتی احتمال سفیدی آن تأثیر بگذارید.

شفاآنلاین>سلامت>برخی از عوامل روی مو‌های شما تأثیر می‌گذارند مانند ژنتیک، سن، هورمون‌ها، کمبود مواد مغذی و موارد دیگر. اما آنچه می‌خورید یکی از معدود مواردی است که می‌توانید برای کنترل ظاهر مو انجام دهید. از این گذشته، اگر شما مستعد داشتن مو‌های نازک هستید می‌توانید با انتخاب مواد غذایی سالم مو‌های خود را تقویت کنید.

 به گزارش شفاآنلاین:با خوردن غذا‌های غنی از مواد مغذی که به لحاظ علمی ثابت شده به مو‌های شما کمک می‌کنند می‌توانید بر ضخامت مو، رشد یا ریزش مو، براق بودن و حتی احتمال سفیدی آن تأثیر بگذارید.

ماست یونانی

تا به حال متوجه شده اید که تقریباً در هر مجسمه یونان باستان مو‌هایی پرپشت دیده می‌شود؟ شاید به دلیل این که صد‌ها سال است یونانی‌ها ماست غلیظ و غنی از پروتئین یونانی را مصرف می‌کنند. ماست یونانی حاوی ویتامین B ۵ است و ویتامین‌های گروه B. می‌توانند به شما در حفظ سلامت پوست و مو کمک کنند.

بلغور جو دوسر

جو دو سر غنی از آهن، فیبر، روی، اسید‌های چرب امگا ۳ و اسید‌های چرب اشباع نشده چندگانه (PUFAs) است که رشد مو را تحریک کرده، آن را ضخیم و سالم می‌کند.

عدس

عدس سرشار از اسید فولیک است که می‌تواند به بدن شما در ساختن گلبول‌های قرمز کمک کند. سلول‌های قرمز خون اکسیژن را به اندام‌های شما از جمله پوست و پوست سر وارد می‌کنند.

بلوبری

بر اساس گزارش مجله بین المللی علوم آرایشی و بهداشتی استرس اکسیداتیو با ریزش مو و پوست ناحیه پوست سر مرتبط است، بنابراین برای شاداب نگه داشتن پوست سر و موی خود، مهم است که از آنتی اکسیدان‌ها، که فشار‌های اکسیداتیو را خنثی می‌کنند، استفاده کنید. بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان از جمله ویتامین B؛ و پروآنتوسیانیدین است.

گردو

طبق مروری که در ژورنال Dermatology Practical & Conceptual منتشر شده است، کمبود اسید‌های چرب ضروری اشباع نشده چندگانه اسید لینولئیک (اسید چرب امگا ۶) و آلفا لینولنیک اسید (اسید چرب امگا ۳) می‌تواند باعث تغییرات مو از جمله از بین رفتن مو‌های سر و ابرو‌ها و همچنین روشن شدن مو‌ها شود.ش

برچسب ها: روی ، مو ، مواد غذایی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: