کد خبر: ۲۶۶۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - 2020October 18
اگر دست و پا‌های شما همیشه به خواب می‌رود، ممکن است به دلیل یکی از مواردی باشد که در ادامه آن را شرح می‌دهیم.

شفاآنلاین>سلامت>همایون پورشاهد متخصص داخلی، گفت: یکی از معضلات رایج این روز‌ها خواب رفتن دست و پا است.

به گزارش شفاآنلاین: افزود: افراد باید توجه داشته باشند به هنگام خواب رفتن دست و پاهایشان حالت قرار گیری اندام خود را تغییر دهند، تا بدن از حالت خواب رفتگی مزمن یا همان گزگز نجات یابد. البته این خواب رفتگی‌ها در بدن هر فرد یک نوع خود را نشان می‌دهد، به طورکلی خارش، بی‌حسی، گاهی اوقات درد در انگشتان پا و ضعف عضلات از دیگر علائم این معضل است.

پورشاهد در ادامه برخی خواب رفتگی‌ها را خطرناک دانست و گفت: برخی خواب رفتن‌های دست و پا که با درد همراه هستند نشان از یک بیماری خطرناک عصبی می دهند، بنابراین اگر به هنگام خواب رفتن اندام های بدن، افراد دچار ضعف مفاصل بودند لازم است تا در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنند، زیرا اگر این مشکل در زمان مناسب پیگیری شود احتمال عواقب مادام العمر به مراتب کمتر خواهد بود.

این متخصص داخلی بیان کرد: دیابت، سندرم تونل کارپال، بیماری‌های کلیوی، خونی، تیروئید و کمبود ویتامین‌ها از شایع‌ترین دلایل خواب رفتگی دست و پا محسوب می‌شوند.

او در پایان توصیه کرد: ویتامین‌هایی نظیر: E ،B۶،B۱۲ و نیاسین به سلامت عصب و پیشگیری از انواع خواب رفتگی ها در دست ها و پاها کمک شایانی می‌کند.

برچسب ها: خواب رفتن ، دست ، بی حسی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: