کد خبر: ۲۶۶۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - 2020October 16
مشاور خانواده گفت: بسیاری از زوجین به دلیل ناآگاهی از نیازهایشان، بایک‌دیگر به مشکلاتی برمی‌خورند که تنها با رعایت چند اصل می‌توان حل‌شان کرد.

شفاآنلاین>سلامت>مهنوش بوستانی مشاور خانواده با بیان اینکه یکی از مهم ترین علت های بروز اختلاف در زندگی زناشویی نبود آگاهی افراد از خود و نیازهای خود یا غریبه بودن با خود  است، اظهار کرد: بسیاری از زوجین هیچ صحبتی در مورد خواسته های خود در زندگی مشترکشان نمی کنند و صحبت در زمینه خواسته های خود برای رسیدن به رضایت در زندگی مشترک را امری بیهوده می دانند.

به گزارش شفاآنلاین: بوستانی افزود: ازدواج و رابطه بین زوجین شامل تمام جزئیات زندگی زن و شوهر می شود و وجود نقص در هرکدام از این جزئیات روی کل رابطه تاثیر گذار است همچنین  بسیاری از گره های های پیچیده و مشکلات زندگی زناشویی بر اثر حل نکردن مشکلات کوچکی که در زمان طولانی حل نشده اند، رخ می دهند.

بوستانی گفت: زوجین در زندگی خود با مشکلاتی از قبیل تنهایی، خیانت، طلاق عاطفی، عدم تفاهم و... روبرو هستند و بخشی از راه حل این مسائل، آگاهی از خواسته های طرفین ازدواج است.

برخی زوج‌ها از نیازهای خود آگاهی ندارند

او با اشاره به اینکه زوج ها با این تفکر که همسر خود از صحبت هایشان یا برخوردی که از خود نشان می دهند باید متوجه علت بروز ناراحتی و یا خواسته‌اش بشوند،  ادامه داد: بسیاری از زوجین خواسته های خود را به طور شفاف آگاهی ندارند و نمی دانند به چه چیزی در زندگی نیازمند هستند که براساس آن نیاز رفتاری مناسب را از خود نشان دهند.

کارشناس ارشد مشاور خانواده گفت: زوج های جوان از خود بپرسند در زندگی خود به دنبال چه هستند  یا چه چیزی در زندگی مشترکشان پیش بیاید خوشحال می شوند یا اینکه با بروز چه رفتاری از همسرشان حس مطلوبی پیدا خواهند کرد؟

بوستانی با بیان اینکه هر فردی دارای ۵ نیاز اساسی در زندگی است، ادامه داد: هنگامی که زوجین در زندگی مشترک خود از نیازهای خود و چگونگی نحوه درست ارضای نیازهای خود اطلاعی نداشته باشند، هنگام بروز مشکل در زندگی زناشویی خود به جای رفع مشکل پیش آمده دست به رفتاری نادرست از جمله فرار از حل مشکل مورد نظر و صحبت نکردن و یا اقدا به خیانت می کنند .

او گفت: این روند تا زمانی که به درستی زوجین به آگاهی نرسند ادامه پیدا خواهد کرد و از جمله اقدامات پیشگیری کننده از این اتفاقات این است که زوجین اول آگاهی از نیاز های فردی خود و پس از آن نیاز های همسرشان داشته باشند.

هرگز مسائل بین خود را به سمت خانواده های یک دیگر نکشانید

بوستانی بیان کرد: پیدا کردن راه حل مناسب و انتخاب روش مناسب برای از بین بردن و یا به حداقل رساندن مشکل مورد نظر در زندگی مشترک، اقدامی است که باید صورت گیرد.

کارشناس ارشد مشاور خانواده با اشاره به اینکه باید هر اختلافی حل و فصل شود، گفت: بی‌نتیجه ماندن بحث‌ها و نیافتن راه حلی مناسب برای اختلاف‌نظر مورد بحث، فقط زمینه را برای ادامه نارضایتی و بحث‌های جدید فراهم خواهد کرد و زوجین باید بدانند هرگز دعواها و مسائل بین خود را به سمت خانواده های یک دیگر نکشانند چرا که این موضوع حل مسئله را مشکل تر و زمان اتمام آن را طولانی تر می کند.

بو ستانی گفت: در مواقع بحرانی و نیافتن راهی برای حل مشکلات ، بهترین و مناسب ترین راه مراجعه به کارشناسان و مشاوران روان شناسی به جای خانواده، دوستان و افراد متفرقه است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: