کد خبر: ۲۶۶۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020October 15
در گزارش زیر ۵ ماده غذایی که بعد از یک تمرین سنگین و سخت برای ریکاوری سریع به ورزشکارن کمک می‌کند معرفی می‌کنیم.

شفاآنلاین>سلامت> اگر خواهان این هستید که بعد از تمرین سنگین و سخت یک ریکاوری سریع و عالی را تجربه کنید از این پنج غذا کمک بگیرید این ۵ مورد علاوه به کمک به ریکاوری شما مقدار مناسبی از مواد مغذی را نیز به بدنتان گسیل خواهند کرد یادتان باشد که این غذا‌ها برای شما قدرت به ارمغان خواهند آورد.

گوشت قرمز بدون چربی

گوشت قرمز می‌توانید بسیار سودمند باشد مخصوصاً زمانی که بدن شما سعی می‌کند که خودش را هر چه زودتر و بهتر ریکاوری کند. چرا که گوشت قرمز سرشار از پروتئین است، ولی یادتان باشد، این درست است که گوشت حاوی مقدار زیادی چربی است بنابراین باید هنگام انتخاب نوع گوشت مصرفی دقت کافی داشته و از انواع بدون چربی آن تهیه کنید، البته این تعریف‌ها نمی‌تواند بهانه‌ای باشد که هر شب استیک بخورید، اما یادتان باشد که خوردن استیک گوساله آن هم بصورت کبابی بسیار سودمند چرا که حاوی آهن و ویتامین ب است.

ماهی سالمون

ماهی سالمون یک منبع بسیار عالی از پروتئین است که باید قسمتی از هر رژیم غذایی باشد، مخصوصاً اگر بجای خرید انواع پرورشی آن از انواع آزاد آن بخرید. یک منبع عالی از امگا ۳ را به رژیم غذایی خود اضافه کرده‌اید. پروتئین و چربی انواع ماهی‌های سالمون آزاد به راحتی و بسیار بهتر از هر غذای دیگری جذب شده و به شما در ریکاوری و ساخت عضلات کمک شایانی خواهد کرد.

آجیل و مغز‌ها

منبع بسیار مناسبی از مواد مغذی و پروتئین‌های گیاهی هستند که سرشار از چربی نیز می‌باشند. این چربی‌ها برای بدن بسیار مفید است و در حین تمرین کمک شایانی به بدن فرد خواهد کرد. اگر آجیل و مغز‌ها را در رژیم خود جای دهید مطمئناً جذب ریز مغذی‌ها و چربی‌های مفید را بالا برده‌اید، ولی بهتر است که از انواع بو داده و نمکین آن استفاده نکنید از انواع بادام، گردو، فندق و پسته استفاده کنید. آن‌ها را می‌توانید مخلوط کنید بخورید و لذت ببرید.

حبوبات

علاوه بر داشتن مقدار قابل توجهی از پروتئین گیاهی حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات دیر جذب نیز هستند. فیبر حبوبات برای سلامتی شما بسیار سودمند است در حالی که اکثر رژیم‌ها فاقد مقدار مناسبی از فیبر هستند. افزودن حبوبات به رژیم می‌تواند این مشکل را رفع کند همچنین خوردن حبوبات می‌تواند انرژی شما را در طول تمرین بیشتر کرده و تمرین سنگین‌تر و بهتری را برایتان به ارمغان بیاورد.

صدف

بله صدف می‌تواند کمک شایانی به عضلات شما در جهت ریکاوری شدن کند. صدف و دیگر غذا‌های دریایی حاوی مقدار زیادی از مینرال‌های لازم برای بدن هستند. البته در کنار این مینرال‌ها مقدار قابل توجهی از پروتئین نیز وجود دارد و از همه این‌ها گذشته اسید‌های چرب ضروری نیز در غذا‌های دریایی موجود است که می‌توانند فوائد زیادی برای بدنتان داشته باشد.

نکته پایانی و حائز یادآوری این است که پروتئین موجود در تمام این غذا‌ها در جهت ریکاوری عضلات شما بسیار مناسب است و به تعادل رژیم‌تان بسیار کمک می‌کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: