کد خبر: ۲۶۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - 2020September 16
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی را برای ترم مهر ۱۳۹۹ در قالب بخشنامه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام کرد.

شفاآنلاین>اجتماعی> صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، طبق سنوات گذشته بخشنامه، قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرد.

به گزارش شفاآنلاین:صندوق رفاه دانشجویان در این بخشنامه تاکید کرده است با توجه به تداوم شیوع کرونا در کشور و سناریو‌های مختلف پیش رو در حوزه آموزش دانشجویان با بهره‌گیری از حداکثر امکانات و ظرفیت موجود نسبت به مدیریت امر تغذیه دانشجویان با تاکید بر رویکرد حفظ سلامت دانشجویان و رعایت بهداشت مواد غذایی در مراحل مختلف طبخ و توزیع غذا و با در نظر داشتن الزامات و ضوابط و مقررات مصوب در ستاد ملی مبارزه با کرونا  اقدام کنند.

جزئیات قیمت غذای دانشجویی

براساس این بخشنامه قیمت غذای کم هزینه (ناهار – شام) یک هزار و ۵۰۰ تومان، غذای با هزینه متوسط (نهار – شام) ۲ هزار و ۱۲۰ تومان، غذای پرهزینه (نهار و شام) ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، صبحانه یک هزار و ۱۲۰ تومان، غذای دانشجویان شاغل به تحصیل در سنوات غیر مجاز ۴ هزار و ۸۸۰ تا ۶ هزار و ۹۰۰ تومان، غذای دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی ۴ هزار و ۸۸۰ تا ۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.

نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم طی بخشنامه‌ای نرخ ماهیانه اجاره بهای سرا‌های دانشجویی مجردی و متاهلی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در نیمسال اول و دوم و ترم تابستان را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرد.

در این بخشنامه تاکید شده است با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا در کشور و گزینه‌های مختلف پیش‌رو در حوزه آموزش دانشگاه‌ها (حضوری و غیرحضوری)، به منظور فراهم شدن مقدمات اسکان نوبت بندی گروه‌های دانشجویی دارای اولویت در خوابگاه‌های دانشجویی در طول سال تحصیلی پیش رو، امکان ثبت روزشمار سکونت دانشجویان در سامانه صندوق رفاه فراهم شده است. دانشجویان صرفا در ازای تعداد روز‌های اسکان، هزینه پرداخت خواهند کرد.

در این بخشنامه آمده است، در صورت کاهش ظرفیت اسکان اتاق‌ها توسط دانشگاه برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، هزینه اجاره بها بر مبنای ظرفیت‌های واقعی ثبت شده در سامانه صندوق نه بر اساس تعداد نفرات ساکن در اتاق در وضعیت خاص فعلی محاسبه و دریافت خواهد شد و دانشجویان هزینه اضافی پرداخت نخواهند کرد.

قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی در ترم مهر ۹۹

مبنای نرخ‌ها بر اساس پرداخت به صورت بدهی (غیرنقدی) است و در صورت پرداخت نقدی در موعد مقرر مشمول ۱۰ درصد تخفیف خواهند شد. تمام مبالغ به تومان است.

برای دانشجویان سنوات اضافه مبالغ به صورت، نیمسال اول اضافه ۱۰۰ درصد نیمسال دوم اضافه ۱۵۰ درصد و نیمسال سوم اضافه ۲۰۰ درصد خواهد بود. سکونت غیر مجاز مشمول جریمه ۱۰ برابری خواهد شد.

دانشجویان مهمان، بورسیه و شاغل مشمول ۵۰ درصد افزایش نرخ اجاره بها خواهند شد. مبنای محاسبه برای ترم‌های اول و دوم چهار ماه و نیم و برای تابستان دو ماه و نیم است.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: