کد خبر: ۲۶۴۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - 2020September 12
استاندار گیلان سلامت فراگیران علم و دانش را اولویت نخست دانست و بر ضرورت جریان داشتن فعالیت‌های جامعه در کنار رعایت توصیه‌های بهداشتی و نیز استمرار بازرسی‌ها از مراعات موارد بهداشتی در مدارس تاکید کرد.
شفاآنلاین>اجتماعی>سلامت>ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که با حضور اعضای این ستاد و نماینده شفت و فومن برگزار شد، اظهار کرد: سال تحصیلی جدید را در شرایطی شروع کرده‌ایم که طی هفته گذشته با وجود ویروس کرونا، درب‌های هیچ مدرسه و دانشگاهی به روی دانش‌آموزان و دانشجویان بسته نبود و این مهم نشاندهنده آنست که گفتمان ما «سلامت به‌علاوه فعالیت» است.

به گزارش شفاآنلاین: زارع با بیان اینکه حفظ سلامت مردم، اولویت نخست است و جریان داشتن فعالیت‌های ضروری جامعه باید در کنار رعایت همه اصول بهداشتی باشد، افزود: بر این مبنا بر ضرورت توجه و مراعات پروتکل‌های بهداشتی در مدارس تاکید و به دنبال آن بیش از هزار مدرسه مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت و همچنان نیز گروه‌های بازرسی بر این امر نظارت دارند.

استاندار گیلان تصریح کرد: ضمن تقدیر از اقدامات اداره‌کل آموزش و پرورش استان، انتظار دارم متولیان مدارس نیز به طور جدی بر رعایت اصول بهداشتی در مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نظارت داشته باشند و تاکید دارم حفظ سلامت دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب به‌ عنوان آینده سازان این سرزمین را در اولویت قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید تداوم فرآیند آموزش با اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در محیط‌های آموزشی همراه باشد، تصریح کرد: انتظار دارم کمیته‌های آموزش و نیز فضای مجازی با بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ها بویژه صدا و سیمای مرکز استان، در خصوص اجرای توصیه‌های بهداشتی در محیط‌های آموزشی و آگاه سازی دانش‌آموزان و اولیاء آنان، به تولید محتوای اثرگذار بپردازند.

زارع با اشاره به اینکه باید در کنار قدردانی از ایستادگی و از خودگذشتگی نیروهای درمانی و پزشکی طی هفت ماه اخیر، نسبت به سوءاستفاده‌های دشمنان هوشیار باشیم، افزود: هم به مردم متذکر شویم که رعایت توصیه‌های بهداشتی، برداشتن باری مضاعف از دوش کادر فداکار درمان است و هم نشان دهیم که آنان همچنان متعهدانه و مجاهدانه در سنگر حفاظت و صیانت از سلامت جامعه حضوری فعال دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: لازم است کمیته رسانه و فضای مجازی در این زمینه نقش آفرینی کند و با روشنگری و تبیین اهمیت مراعات پروتکل‌های بهداشتی، اجازه تبلیغات دروغین را ندهد.

وی به اهتمام دولت با وجود تمامی محدودیت‌ها و فشارهای ناشی از تحریم های استکبار علیه ملت ایران اشاره و عملکرد نظام جمهوری اسلامی را در مدیریت کرونا، سرافرازانه ذکر کرد.

وی با تاکید بر لزوم بسیج همگانی جهت تامین ماسک مورد نیاز دانش‌آموزان گفت: با توجه به الزام استفاده از ماسک در مدارس، نباید هیچ دانش‌آموز علاقمند آموزش به دلیل نداشتن ماسک، از حضور در مدرسه محروم شود.

زارع به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اربعین نیز اشاره و اضافه کرد: بر اساس تصمیم این ستاد؛ هیچگونه راهپیمایی به مناسبت اربعین حسینی در ایران و عراق صورت نمی‌گیرد.

استاندار گیلان هفته دفاع مقدس را فرصت خوبی برای انتقال فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت خواند و افزود: مراسم چهلمین سالروز دفاع مقدس توسط دستگاه‌های متولی با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیمای مرکز استان بمنظور پیشگیری از شکل گیری اجتماعات و نیز جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود.

وی همچنین ۲۱ شهریورماه روز سینما را تبریک گفت و این هنرصنعت را از کارآمدترین ابزارهای توسعه فرهنگی دانست و گفت: هنرمندان به ویژه فعالان هنرهای نمایشی، همراهی‌های خوبی در جریان مدیریت کرونا داشته‌اند.

ایسنا


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: