کد خبر: ۲۶۲۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - 2020August 07
حتی در شهرها و ایالت‌هایی که اکثر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، بخشی از افراد هستند که با عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند و می‌توانند باعث گسترش شیوع ویروس در دیگر شهرهای آمریکا شوند
شفاآنلاین>سلامت>کارشناسان بهداشتی کاخ سفید روز پنجشنبه هشدار دادند که احتمال افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرهای آمریکا وجود دارد.

به گزارش شفاآنلاین ، کارشناسان بهداشتی کاخ سفید علاوه بر هشدار در مورد افزایش احتمالی شیوع ویروس کرونا در شهرهای آمریکا از جمله بوستون، شیکاگو و واشینگتن از فرماندهان ایالتی خواستند تا برای جلوگیری از آمار افزایش مبتلایان اقدامات امنیت سلامت را همچنان ادامه دهند. 

دکتر آنتونی فائوچی رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در این باره گفت: "پیش بینی می‌شود که مشکل پیش روی ما است". 

فائوچی به سی ان ان افزود: حتی در شهرها و ایالت‌هایی که اکثر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، بخشی از افراد هستند که با عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند و می‌توانند باعث گسترش شیوع ویروس در دیگر شهرهای آمریکا شوند. 

فائوچی با اشاره به اظهارات دکتر بیرکس در مورد افزایش شیوع کرونا در شهرهای آمریکا گفت: ما همچنان شاهد افزایش روند شیوع بیماری در آمریکا هستیم و میزان شیوع تا زمانی که یک اتحاد همگانی میان مردم شکل نگیرد، پایین نخواهد آمد. 

دکتر "دبورا بیرکس" هماهنگ کننده مقابله با کرونا در کاخ سفید روز یکشنبه گفته بود: فاصله‌گذاری اجتماعی که به دنبال شیوع ویروس کرونا برقرار شده باید تا تابستان رعایت شود.


به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا و اصرار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای بازگشایی مشاغل تجاری برای کاهش تاثیر اقتصادی کرونا، کاخ سفید همچنین دستورالعمل‌هایی را برای ایالت‌ها به منظور بازگشایی بخش‌هایی از اقتصادشان صادر کرد. 

در همین رابطه ایالت‌هایی مانند جورجیا، کارولینای جنوبی و اوکلاهما به تعداد محدودی از مشاغل اجازه بازگشایی داده‌اند. 

در پی شیوع بیماری کووید ۱۹ در آمریکا تا کنون چهار میلیون و ۹۷۳ هزار نفر در این کشور مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۶۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. رویترز
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: