کد خبر: ۲۶۲۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۸ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020August 03
دانشمندان از کشف یک داروی جدید خبر دادند که می تواند بدترین حالات ویروس کرونا را تنها در سه روز درمان کند.
شفاآنلاین>سلامت>شرکت دارویی « Relief Therapeutics» که در ژنو مستقر است به همراه یک شرکت آمریکایی اسرائیلی به نام « Neuro RX»  از کشف یک داروی جدید خبر داد که آزمایش بالینی آن بسیار موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش شفاآنلاین:نام این دارو «RLF-100»یا «Aveptadil» است و این دو شرکت اعلام کردند که می تواند در سه روز موارد حاد ابتلا به ویروس کوید ۱۹ را درمان کند.

پیش از این سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژوئن به این دارو اجازه استفاده در مواقع اضطراری و برای معالجه حالت های حاد تنفسی برای مبتلایان به ویروس کرونا را داد.

طبق اعلام رویترز این داروی جدید در مرحله دوم آزمایش روی ۷۰ بیماری که وضعیت وخیمی داشتند مورد آزمایش قرار گرفت.

این دو شرکت در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که گزارش اولیه استفاده از دارو نشان از تاثیر گذاری سریع آن می دهد و پزشکان بیمارستان هوستون متدیست هم این را تایید کردند.

شفاآنلاین را در اینستاگرام هم دنبال کنید

طبق اعلام این شرکت این داروی جدید توانست که یک مرد ۵۴ ساله را که از پیوند ناموفق ریه رنج می برد بدون نیاز به دستگاه تنفسی و در مدت ۴  روز بهبود بخشد.

ویروس کرونا بیش از ۸ ماه است که مهمان ناخوانده جهان است و در این مدت افراد زیادی جان خود را از دست داده اند و شمار مبتلایان هم روز به روز در حال افزایش است. تا کنون بیش از ۱۸ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند و نزدیک ۷۰۰ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

هنوز هیچ واکسنی برای ویروس کرونا به صورت قطعی تایید نشده است اما چند داروی موثر تولید شده اند که باعث شده تا امیدواری های زیادی به وجود آید.

اسپوتنیک

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: