کد خبر: ۲۶۲۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020August 01
این باکتری‌های پس از دریافت این ژن شروع به تولید بوی بد کردند و همین امر تایید کرد عامل اصلی بوی بد بدن مربوط به این آنزیم است
 شفاآنلاین>سلامت>دانشمندان در یافته‌های جدید خود توانستند دلیل اصلی بوی نامطبوع بدن را کشف کنند.

به گزارش شفاآنلاین، دانشمندان به تازگی توانستند علت بوی بد بدن به خصوص بوی نامطبوع زیر بغل افراد را کشف کنند.

بر این اساس، دانشمندان می‌گویند دلیل اصلی بوی بد زیر بغل افراد به آنزیمی به نام «سی تی لیز» مربوط می‌شود. این آنزیم در باکتری‌هایی به نام «استافیلوکوکوس» که زیر بغل انسان زندگی می‌کنند، تولید می‌شود.

این باکتری‌ها در زیر بغل از مواد شیمیایی بدون بوی عرق تغذیه می‌کنند سپس آنزیم سی تی لیز که توسط این باکتری تولید می‌شود تبدیل به تیو الکل می‌شود که همین ماده بوی بسیار تند و نامطبوعی تولید می‌کند. این آنزیم در ژن برخی باکتری‌ها وجود دارد. دانشمندان با جداسازی این ژن، آن را به باکتری‌هایی که امکان تولید بوی نامطبوع ندارند، تزریق کردند.


این باکتری‌های پس از دریافت این ژن شروع به تولید بوی بد کردند و همین امر تایید کرد عامل اصلی بوی بد بدن مربوط به این آنزیم است.


محققان امیدوارند با مشخص شدن دلیل اصلی بوی بد بدن، بتوانند این باکتری را با افزودن موادی در اسپری‌های خوشبو کننده بدن (دئودرانت) نابود کنند.

با این حال محققان توصیه می‌کنند مردم در فصول گرم سال حتما به طور مداوم استحمام کرده و لباس‌های خود را به طور مکرر تعویض کنند.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: