کد خبر: ۲۶۱۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020July 14
هموطنان باید از پرداخت هرگونه وجه و تحویل مدارک هویتی خود به موسسات و تورهای مسافرتی غیرمجاز خودداری کنند
شفاآنلاین>اجتماعی>رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از هموطنان خواست نسبت به وعده‌های اعزام به خارج از کشور موسسات و تورهای مسافرتی غیر مجاز آگاه باشند.

به گزارش شفاآنلاین:سرهنگ شهاب امینی با اشاره به وعده های پوچ کلاهبرداران به افراد متقاضی اعزام به خارج از کشور اظهار داشت: هموطنان باید از پرداخت هرگونه وجه و تحویل مدارک هویتی خود به موسسات و تورهای مسافرتی غیرمجاز خودداری کنند.

وی گفت: شرکت های صوری و اجاره ای با تبلیغات دروغین و درج آگهی های فریبنده در فضای مجازی، ابتدا اعتماد افراد را جلب و سپس مبالغی را برای اموری همچون ثبت نام، اخذ روادید از سفارتخانه های خارجی و ... از آنان دریافت می کنند.


رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی به تازگی موفق به دستگیری فردی سابقه دار شده اند که مبالغ قابل توجهی از برخی شهروندان متقاضی اعزام به خارج از کشور کلاهبرداری و بدون آن که اقدام موثری انجام دهد، متواری شده بود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه حتی ممکن است شیادان نسبت به تحویل گذرنامه و روادید کشور مورد نظر نیز اقدام کنند، افزود: گزارش های زیادی در این زمینه وجود دارد که افراد ساده لوح و فریب خورده، بلافاصله پس از ورود به خاک کشور مورد نظر دستگیر و به دلیل جعلی بودن مدارک هویتی تحت پیگیرد قرار گرفته اند.

سرهنگ امینی به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات دروغین و آگهی های مندرج در فضای مجازی برای اعزام به خارج و خرید بلیت پروازهای خارجی را نخورند و قبل از انجام ثبت نام و واریز پول، استعلام های لازم را از مبادی رسمی مانند سازمان هواپیمایی کشوری به عمل آورند.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: