کد خبر: ۲۶۰۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020July 07
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: به دنبال شیوع کرونا در کشور و تامین نشدن هزینه‌ها پاراکلینیک‌ها و مطب‌ها در حال تعطیلی هستند.

شفاآنلاین>سلامت>محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به شرایط خاص  ارائه خدمات توسط جامعه پزشکی در دوران شیوع بیماری کرونا،  اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا ارائه خدمات پزشکی در مطب‌ها استانداردهای خاص خودش را می‌طلبد به طوری که اگر این استانداردها رعایت نشود در آینده  قطعاً دچار مشکلاتی خواهیم شد.

به گزارش شفاآنلاین:جهانگیری ادامه داد: یکی از موضوعات مهم امروز تامین هزینه‌های ارائه خدمات پزشکی به مردم است. درحال حاضر  میزان مراجعه مردم به مطب پزشکان و به خصوص پاراکلینیک‌ها  کاهش پیدا کرده است و منطبق بر هزینه‌ها نیست. با شیوع کرونا  برخی از خدمات پزشکی و درمانی در کشور دچار تغییراتی شده است که معتقدم این خدمات باید بهینه‌سازی شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: هنگامی که مطب پزشکان به دلیل مسائل مختلف از جمله تامین نشدن هزینه‌ها تعطیل می‌شود باید به سازمان نظام پزشکی اطلاع داده شود تا دستگاه‌های نظارتی نسبت به این موضوع آگاه باشند و به طور موقت بیمارانی که در آن مطلب‌ها پرونده داشته‌اند به مراکز دیگر ارجاع داده شوند.

شفاآنلاین را در اینستاگرام هم دنبال کنید

جهانگیری بیان کرد: در حال حاضر تامین هزینه‌ها در مناطق محروم نیز دچار مشکلاتی شده است و معتقدم که در شرایط کنونی کشور  نحوه ارائه خدمات باید بازنگری شود تا هیچ مشکلی برای بیماران و جامعه پزشکی ایجاد نشود.

او ادامه داد: یکی از موضوعات مهم امروز تامین تجهیزات محافظتی  پزشکان برای مقابله با بیماری کرونا است که باید این موضوع به طور جدی پیگیری شود تا سلامت کادر درمان به خطر نیفتد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی افزود: با شیوع کرونا در کشور روزانه چند مطلب یا پاراکلینیک به درخواست خودشان  تعطیل می شوند که علت این امر مسائل اقتصادی و مشکلات موجود در خصوص تامین هزینه‌ها است.

او گفت:  باید مشکلات را در کنار هم حل کنیم تا  هزینه‌های زیاد در مطب‌ها و پاراکلینیک‌ها مشکلاتی را برای حوزه سلامت ایجاد نکند.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: