کد خبر: ۲۶۰۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۰ - ۱۰ تير ۱۳۹۹ - 2020June 30
کامران پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران به 70 فقره سرقت در سطح پارک های تهران اغلب شمال و شمال غرب اعتراف و اظهار داشت، گوشی های سرقتی را به مالخری به نام " سیروس " فروخته است
شفاآنلاین>اجتماعی>حوادث>معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق مامورنما با 70 فقره سرقت خبر داد . 
 
به گزارش خبرنگار شفاآنلاین، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی اظهار داشت : با وقوع چند فقره سرقت مشابه با موضوع سرقت با عنوان ملامور قلابی، مشخص شد، از اواخر سال گذشته فردی حدوداً 25 ساله با لباس شخصی سبز رنگ با پرسه زنی در پارک ها و بوستان های شمال و شمال غرب تهران و ارائه حکم مأموریت جعلی و نشان دادن بی سیم و اسپری اشک آور، خود را مأمور معرفی می کند و به بهانه بازرسی بدنی از جوانان و نوجوانان گوشی موبایل و کیف پول آنها را اخذ و آنان برای گرفتن تعهد و ارشاد به ورودی بوستان و پارک ها نزد همکارانش می فرستد. زمانی که مال باخته به ورودی پارک مراجعه می کند، متوجه اغفال و سرقت اموالش می شدند و سارق نیز پا به فرار می گذاشت.

وی افزود : تیم ویژه ای از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی کشف موضوع و دستگیری سارق را در دستور کار قرار دادند و در جریان رسیدگی به پرونده و بررسی سرقت ها مشخص شد متهم ساعت یک بعد از ظهر هفدهم خرداد ماه با همین شیوه و شگرد در پارک جمشیدیه گوشی موبایل سامسونگ یکی از جوانان را به ارزش 7 میلیون تومان سرقت کرده و سپس به عنوان مسافر سوار بر خودروی تاکسی شده و از محل گریخته است.

شفاآنلاین را در اینستاگرام هم دنبال کنید

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی راننده تاکسی شناسایی شد ، ادامه داد: در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی تصویری از متهم به نام کامران 26 ساله ساکن شهرستان ملارد به دست آمد و مال باختگان کامران را به عنوان سارق خود شناسایی کردند. با شناسایی مخفیگاه متهم با دستور قضائی پنجم تیرماه وی در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت.

وی تصریح کرد: کامران پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران به 70 فقره سرقت در سطح پارک های تهران اغلب شمال و شمال غرب اعتراف و اظهار داشت، گوشی های سرقتی را به مالخری به نام " سیروس " فروخته است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مالخر گوشی های سرقتی نیز در عملیات دیگری دستگیر شد، تصریح کرد: سیروس نیز به خرید اموال مسروقه اعتراف و به کارآگاهان گفت: تا کنون 500 میلیون ریال به کامران بابت خرید گوشی ها پرداخت کرده است .

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی کارآگاهان تا کنون 25 تن از مال باختگان شناسایی شده اند، تصریح کرد: هر دو متهم برای ادامه تحقیقات تکمیلی با دستور قضائی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی قرار دارند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: