کد خبر: ۲۶۰۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۳ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 2020June 29
چین تصمیم گرفته است که محدودیت های ویزا را برای افراد آمریکایی دارای رفتارهای ناشایست در مورد مسائل مربوط به هنگ کنگ اعمال کند
شفاآنلاین>اجتماعی>چین در واکنش به اعمال محدودیت ویزا از سوی آمریکا برای مقامات چین به بهانه نقض حقوق بشر در هنگ کنگ و در اقدامی تلافی جویانه اعلام کرد برای مقامات آمریکایی محدودیت ویزا اعمال می کند.

به گزارش  شفاآنلاین،جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود در پکن گفت: ایالات متحده با شیوه های مختلف در تلاش است مانع تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ در کنگره شود اما هرگز موفق نخواهد شد.

وی بار دیگر بر عزم کشورش در حمایت از حق حاکمیت، منافع ملی و توسعه هنگ کنگ در چارچوب اصل «یک کشور دو نظام» تاکید کرد و گفت: چین تصمیم گرفته است که محدودیت های ویزا را برای افراد آمریکایی دارای رفتارهای ناشایست در مورد مسائل مربوط به هنگ کنگ اعمال کند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هفته پیش اعلام کرد واشنگتن در ارتباط با تحولات هنگ کنگ، صدور روادید برای مقام‌های حزب کمونیست چین را محدود می‌کند.


مجلس سنای آمریکا نیز روز پنجشنبه گذشته طرح تحریم چین به بهانه نقض استقلال هنگ کنگ را تصویب کرد بر اساس این مصوبه، افراد و بانک‌هایی که به چین در اجرای قانون جدید امنیت ملی این کشور کمک کنند، تحریم می‌شوند.  

این محدودیت‌ها در حالی اعلام شده است که پارلمان چین در حال بررسی قانون امنیتی هنک کنگ برای تصویب است.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: