کد خبر: ۲۶۰۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 2020June 29
در بررسی بیشتر مشخص شد این افراد سوژه‌های خود را در میدان فردوسی و مکان هایی که بیشتر دلار فروش ها در آن نقاط حضور دارند، انتخاب کرده و پس از اغفال و سوار کردن آنها به خودروهای خود در محله‌های خلوت از آنها زورگیری می‌کردند
شفاآنلاین>اجتماعی>رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت سارقان مسلحی خبر داد که به سراغ افرادی می‌رفتند که قصد فروش دلار خود در میدان فردوسی را داشتند. 

به گزارش شفاآنلاین، سردار کیوان ظهیري  درباره جزئیات این خبر اظهار داشت : مدتی قبل خبری به کلانتری 146 حکیمیه مبنی بر زورگیری توسط عده ای با استفاده از سلاح گرم در مناطقی مانند تهرانپارس و سایر نقاط ارسال شد که شناسایی و بازداشت متهمان در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: در بررسی بیشتر مشخص شد این افراد سوژه‌های خود را در میدان فردوسی و مکان هایی که بیشتر دلار فروش ها در آن نقاط حضور دارند، انتخاب کرده و پس از اغفال و سوار کردن آنها به خودروهای خود در محله‌های خلوت از آنها زورگیری می‌کردند.

وی تصریح کرد: در نهایت اعضای این باند 4 نفره بازداشت شدند و از آنها مقادیری کارت جعلی، لباس نظامی و بیسیم کشف شد. این افراد بیشتر به سراغ افرادی می‌رفتند که برای فروش ارز خود و سود بیشتر، طمع می‌کردند.

به گفته سردار ظهیری، متهمان این پرونده سابقه‌دار بوده و به تازگی از زندان آزاد شده و دنبال کسب رضایت از شکات قبلی پرونده خود بوده اما مجدداً مرتکب جرم شده بودند.


رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از شناسایی 4 شاکی در این پرونده خبر داد و گفت: چنانچه افرادی به این شیوه مورد زورگیری قرار گرفته‌اند می‌توانند با حضور در کلانتری 146 اقدام به طرح شکایت کنند.

وی با تأکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است، بیان کرد: پلیس و دستگاه قضائی با برهم‌زنندگان امنیت مردم به شدت برخورد می‌کند.

سردار ظهیری با بیان اینکه شهروندان نباید برای فروش اجناس خود با قیمت بیشتر طمع کنند، عنوان کرد: بعضاً مشاهده شده که این افراد مورد کلاهبرداری و سرقت قرار می‌گیرند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: