کد خبر: ۲۶۰۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۰۸ تير ۱۳۹۹ - 2020June 28
دکتر محمدرضا ظفرقندی در نامه به دادستان کل کشور تاکید کرد:
معاینات و بررسی‌های آقای دکتر محمد ابوترابی نشان می‌دهد افزون بر آسیب‌های روانی ناشی از این واقعه، شکستگی و خردشدن بینی، شکستگی استخوان گونه، آسیب‌های جدی به ناحیه چشم، گوش و برخی از اعضای بدن نیز رخ داده است
شفاآنلاین>سلامت>دکتر محمدر رضا ظفر قندی با ارسال نامه ای به حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور خواستار برخورد شدید با عاملان ضرب و شتم شدید پزشک متخصص بیهوشی در ارومیه شد.

به گزارش شفاآنلاین، در پی ضرب و شتم شدید یکی از پزشکان متخصص در پیرانشهر و اثرات سوء چنین اقدامات خلاف اخلاق و مروت انسانی بر روی سلامت مردم کشور، خصوصاٌ در این روزها که کادر درمانی با جانفشانی روبروی کرونا در حال جانفشانی است، دکتر محمدر رضا ظفر قندی با ارسال نامه ای به حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور خواستار برخورد شدید با عاملین این واقعه تلخ شد. در متن این نامه آمده است:دادستان محترم کل کشور

با سلام و احترام،

برابر گزارش واصله به استحضار می‌رساند در مورخ 01/04/1399 حوالی ساعت 10:30 صبح آقای دکتر محمد ابوترابی متخصص بیهوشی به دنبال انجام عملیات درمانی که متأسفانه موفقیت‌آمیز نبوده در بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر در راه پله‌های اضطراری بیمارستان به محاصره حداقل سه نفر از افرادی که خود را از بستگان بیمار متوفی معرفی کرده‌اند درآمده و به شدت مورد ضرب و شتم بدنی با سلاح سرد قرار می‌گیرد و در کمال ناباوری بعد از مدتی توسط چند نفر از افرادی که آنان نیز خود را از بستگان بیمار قلمداد کرده‌اند ضرب و شتم و جرح آقای دکتر محمد ابوترابی با شدت بیشتر تداوم می‌یابد.


معاینات و بررسی‌های آقای دکتر محمد ابوترابی نشان می‌دهد افزون بر آسیب‌های روانی ناشی از این واقعه، شکستگی و خردشدن بینی، شکستگی استخوان گونه، آسیب‌های جدی به ناحیه چشم، گوش و برخی از اعضای بدن نیز رخ داده است.

این در حالی است که در شرایط فعلی کشور و بحران بیماری کووید-19 که پزشکان و سایر اعضای سازمان نظام پزشکی، با دستانی خالی به یاری ملت بزرگ ایران برخاسته و علیرغم تمام کاستی‌های موجود، با ایثار و جانفشانی به انجام وظیفه مشغولند. انجام اینگونه اعمال موجب وهن و ظلم به جامعه پزشکی و تضعیف روحیه آنان و تشویش اذهان این جامعه خدوم خواهد شد.

شایان ذکر است که در خلال چند وقت گذشته ضرب و شتم و توهین به اعضای جامعه پزشکی در حین انجام وظیفه توسط بیماران و همراهان و سایر مراجعان افزایش یافته است. به نظر می‌رسد عدم بر خود قضایی مناسب اسباب تجری متخلفان را فراهم آورده و متأسفانه این قبیل رفتارهای نابهنجار که قاعدتاً ریشه در نابسامانی‌های اجتماعی دارد و پزشکان و پرستاران در بروز و ظهور و تداوم آنها مقصر نیستند به رویه‌ای روزمره تبدیل شده است.

اینک با عنایت به اهداف سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و شرح وظایف و حدود اختیارات قانونی آن استدعا می‌شود موضوع از باب توهین و آسیب به افراد در حین انجام وظیفه، ضرب و جرح، بر هم زدن نظم و آسایش عمومی و توسل به سلاح و تهدید و ارعاب کارکنان بیمارستان‌ها و ایجاد دلسردی و نگرانی و ممانعت از انجام وظیفه جامعه پزشکی و نیز ایجاد خوراک تبلیغاتی و تصویر مخدوش و ناشایست از جامعه و نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی مورد پیگیری و تحقیق و تعقیب قرار گیرد.

بذل عنایت شایسته و امر به ابلاغ نتیجه مزید امتنان است.رئیس سازمان نظام پزشکی جمهوری
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: