کد خبر: ۲۶۰۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - ۰۸ تير ۱۳۹۹ - 2020June 28
: هنگام رسیدگی و انجام تحقیقات پرونده ای دیگری با موضوع سرقت منزل به این پایگاه ارجاع شد و مشخص شد سرقت جدید از منزل همسايه طبقه بالای شاکي بوده و مقداري طلا و وجه نقد مجموعاً به ارزش 120 ميليون ریال سرقت شده است
 شفاآنلاین>اجتماعی>رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که از همسایگان خود در یک آپارتمان بیش از 10 میلیارد ریال سرقت کرده بود، خبر داد . 
 
به گزارش شفاآنلاین، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری گفت: بیست و نهم شهریورماه سال گذشته پرونده اي با موضوع سرقت منزل به دادخواهي یکی از شهروندان در کلانتري147 گلبرگ تشکیل و با دستور قضائی برای رسيدگي تخصصی به پايگاه چهارم پليس آگاهي ارجاع شد.

وی توضیح داد: شاکي در تحقیقات اولیه اظهار داشت، ساعت 21:00 بیست و هشتم شهریور ماه به همراه خانواده ام از منزل خارج و حدود ساعت 01:00 بامداد به منزل بازگشتم. در بدو ورود متوجه شدم درب واحد از ناحيه لولا باز شده است. به سرعت وارد منزل شدم و مشاهده کردم همه اتاق ها بهم ريخته شده و طلا ها و جواهرات همسرم به ارزش يک میلیارد و 500 ميليون ریال به سرقت رفته است.

سرهنگ نثاری افزود: هنگام رسیدگی و انجام تحقیقات پرونده ای دیگری با موضوع سرقت منزل به این پایگاه ارجاع شد و مشخص شد سرقت جدید از منزل همسايه طبقه بالای شاکي بوده و مقداري طلا و وجه نقد مجموعاً به ارزش 120 ميليون ریال سرقت شده است .

این مقام انتظامی بیان داشت: باتوجه به اهميت موضوع، اکيپي از کارآگاهان پايگاه به محل سرقت اعزام و در بررسي اوليه متوجه شدند سرقت داخلی بوده و از سوي آشنايان يا يکي از اهالي ساختمان صورت گرفته و سارق یا سارقان با صحنه سازی قصد منحرف کردن تحقیقات را دارند .

کارآگاه نثاری گفت: در تکمیل تحقیقات کارآگاهان مشخص شد چند ماه قبل نیز از منزل یکی دیگر از همسایگان که خانم مسنی بوده سرقت شده است بدين صورت که مال باخته برای بررسي کولر به پشت بام رفته و درب منزل خود را به صورت نيمه باز گذاشته است. ظاهراً سارق از اين فرصت استفاده کرده و در نبود صاحبخانه وارد منزل شده، مقداري طلا و وجه نقد به ارزش 800 ميليون ریال سرقت کرده است .


وی تصریح کرد: در فرایند رسیدگی یکی از همسایگان به کارآگاهان اظهار داشت: خودروي کیا اسپورتیج وی نیز چند ماه قبل از جلوي ساختمان سرقت و بعد از چند هفته لاشه خودرو را به صورت رها شده در محدوده شورآباد بعد از باز شدن اکثر قطعات آن کشف شده است.

نثاری گفت: مالک خودروی کیا اشاره کرد، بعد از کشف لاشه خودرو یکی از همسایگان به نام سعید از من خواست خودرو را با همان وضعيت به او بفروشم و ادعا داشت تخصص پسرعموي وی سرپا کردن اين نوع خودرو هاست، که بعد توافق لاشه خودرو را به مبلغي بالاتر از قيمت بازار از من خريد که بعد از يک هفته در خصوص وضعيت خودرو پرسيدم و گفت: کار خودرو تمام شده و آن را فروخته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران با هماهنگی های قضائی سعید را به عنوان اولین متهم پرونده دستگیر که پس از انتقال به پلیسی آگاهی به جرائم ارتکابی اعتراف کرد و اظهار داشت، در اولین سرقت خود از همسایگان با نقشه قبلي کليد خودروي شاکي را کپی و سپس در موقعيت مناسبی خودرو را از مقابل ساختمان سرقت و به سوله اي که از قبل اجاره کرده بودم انتقال دادم و قطعات آن را باز و لاشه خودرو را در حوالي شورآباد رها کردم. بعد از مدتي خودرو را از شاکی خريدم و در حال حاضر آن را در پارکينگی در حوالی تهرانپارس مخفي کرده ام. 

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان با اشاره به اینکه خودرو و تعدادی از اموال سرقتی از مخفیگاه متهم کشف و به مال باختگان تحویل  شد، گفت : متهم با صدور قرار مجرمیت از سوی داديار دادسراي ناحيه 15 روانه زندان شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: