کد خبر: ۲۵۸۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 02
کاهش تولید ناخالص داخلی در فرانسه در سه ماهه نخست سال میلادی با آغاز مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید – ۱۹ به میزان ۵.۳ درصد تعیین شده بود. لو مر رکود اقتصادی ۱۱ درصدی را در سال جاری پیش بینی کرده است
 شفاآنلاین>اجتماعی>وزیر دارایی فرانسه رکود اقتصادی ۱۱ درصدی را برای این کشور در سال ۲۰۲۰ به دنبال شیوع کرونا پیش‌بینی کرد.

به گزارش شفاآنلاین،برونو لو مر روز سه‌شنبه در گفت و گویی تصریح کرد: شوک اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در فرانسه بسیار غیرمنتظره است.   

 کاهش تولید ناخالص داخلی در فرانسه در سه ماهه نخست سال میلادی با آغاز مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید – ۱۹ به میزان ۵.۳ درصد تعیین شده بود. لو مر رکود اقتصادی ۱۱ درصدی را در سال جاری پیش بینی کرده است.

تارنمای روزنامه اقتصادی «لزکو» هم روز سه‌شنبه به نقل از وزیر دارایی فرانسه نوشت: دولت هم‌اینک در حال کاهش ۱۱ درصدی در تولید ناخالص داخلی در سال جاری است در حالی که این میزان پیشتر ۸ درصد پیش‌بینی شده بود.

این رقم در سومین لایحه اصلاحات مالی برای سال ۲۰۲۰ میلادی که قرار است در روزهای آینده ارائه شود، عرضه خواهد شد.

فرانسه هم‌اینک با ۱۸۹ هزار و ۲۲۰ مبتلا هشتمین کشور جهان با بیشترین میزان تاثیر ناشی از کرونا است. در این کشور تاکنون  ۲۸ هزار و ۸۳۳ نفر در پی ابتلا به بیماری کووید – ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.آر. ت. ال
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: