کد خبر: ۲۵۸۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 02
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: سیستم بهداشتی کشور ما در بحران کرونا، سربلند بیرون آمد و از خیلی از کشورهای پیشرفته دنیا، بهتر عمل کردیم.

شفاآنلاین>سلامت>فرشاد علامه  گفت: ویروس کرونا نشان داد کشورهایی که تاب آوری بیشتر و مدیریت بهتری دارند که باعث می شود مرگ و میر کمتری داشته باشند، قطعا از یک نظام سلامت قوی برخوردارند.

به گزارش شفاآنلاین:علامه  با اشاره به موفقیت کشورمان در کنترل ویروس کووید ۱۹، افزود: ایران از خیلی از کشورهای پیشرفته دنیا، آمار قابل قبول تری در کنترل و مدیریت بیماری کرونا داشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر تعامل دست اندرکاران سلامت در جهت مدیریت بهتر بیماری، تصریح کرد: کسانی که فراتر از پروتکل حفاظتی سازمان جهانی بهداشت عمل کردند، باعث نارضایتی شدند.

علامه با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹، گفت: جهان باید بازتعریف جدیدی از سیستم بهداشتی داشته باشد. 

وی با اشاره به مدیریت بیماری کرونا در کشور، افزود: منکر این موضوع نمی شوم که نقصی در جریان کنترل بیماری نداشته ایم، اما نشان دادیم که سیستم بهداشتی کشور ما برای تاب آوری و مدیریت در شرایط سخت، طراحی شده و در بحران کرونا، این موضوع به خوبی نمایان و آشکار بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، در عین حال بر استمرار آمادگی نظام سلامت کشور برای مواجهه احتمالی با موج های بعدی بیماری کرونا، تاکید کرد.

مهر

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: