کد خبر: ۲۵۸۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۵ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 01
در حال حاضر دو نفر از زندانیان در کراچی بر اثر کرونا جان باخته اند و ۴۵۰ تن از زندانیان و مقامات زندان نیز به ویروس کووید۱۹ مبتلا شده اند
 شفاآنلاین>سلامت> پس از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایالت پنجاب پاکستان، اکنون سرایت این بیماری به زندان‌های جنوب از جمله شهر «کراچی» صدها نفر از زندانیان و نیروهای محافظ را به این بیماری مبتلا کرده و باعث جان باختن چند نفر نیز شده است.

به گزارش شفاآنلاین،تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر از زندانیان شهر لاهور و مولتان در ایالت پنجاب به کرونا مبتلا شده اند و زندان های ایالت سند در جنوب پاکستان نیز با وضعیت مشابهی روبرو شده‌ است.

براساس گزارش منابع رسمی پاکستان،تاکنون دو نفر از زندانیان در کراچی بر اثر کرونا جان باخته اند و ۴۵۰ تن از زندانیان و مقامات زندان نیز به ویروس کووید۱۹ مبتلا شده اند.

  منابع خبری نوشتند: وضعیت زندان‌های شهر کراچی برای مقابله با کرونا تعریف زندانی ندارد. با توجه به ورود روزانه ۲۰۰ نفر زندانی این احتمال قوی وجود دارد که تماس این افراد با فضای خارج از زندان، خطر شیوع کرونا در داخل بازداشتگاه‌ها را افزایش می‌دهد. 

مقامات پاکستانی می‌گویند: روزانه یکهزار زندانی در این کشور غربالگری شده و مراکز قرنطینه برای اسکان مبتلایان به کرونا و معالجه آنان تاسیس شده است. 

یک گروه مدنی در پاکستان موسوم به "پروژه عدالت" با ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان در برابر ویروس کرونا، تعداد فعلی زندانیان در این کشور را بیش از ظرفیت اصلی بازداشتگاه می‌داند. 

براساس گزارش سازمان بازرسی پاکستان که ماه گذشته به دیوان عالی این کشور ارائه شد، ظرفیت کل زندان‌های پاکستان ۶۳ هزار و ۱۴۷ نفر است اما تعداد فعلی زندانیان بیش از ۷۳ هزار نفر اعلام شده است. 

سیر صعودی شمار بیماران کرونایی و جان باختگان ناشی از این ویروس در پاکستان همچنان ادامه دارد. این کشور روز گذشته شاهد ثبت رکورد جدید بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا و بیماران فوت شده تنها در یک روز بود. 

وزارت بهداشت پاکستان روز گذشته از ابتلای ۳ هزار و ۳۹ مورد جدید به ویروس کرونا و همچنین جان باختن دست کم ۸۸ بیمار کرونایی نیز در عرض ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. 

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان هشدار داد که این کشور روزهای سختی پیش رو دارد و این وضعیت حتی تا ماه آینده میلادی نیز دشوارتر خواهد شد. 

ستاد عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان امروز اعلام کرد: تاکنون ۷۲ هزار و ۴۶۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا، ۲۶ هزار و ۸۳ بهبود یافته و ۱۵۴۳ نفر نیز بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. رسانه‌های پاکستانی 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: