کد خبر: ۲۵۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۱ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 01
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: وضعیت بهداشتی و تجهیزاتی بسیاری از بیمارستان‌های تهران نسبت به سایر استان‌ها عقب‌تر است.

شفاآنلاین>سلامت>جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات در کشور اجرا شد؛ در واقع پس از اجرای این طرح و با پیش بینی‌های صورت گرفته باید پیشگیری از بروز بیماری به مراتب نسبت به سال‌های گذشته افزایش می‌یافت، اما متاسفانه با بی توجهی افراد، اقشار و حتی برخی مسئولین رو به رو شد.

به گزارش شفاآنلاین:کوهپایه زاده ادامه داد: یکی از فواید بیماری کرونا ایجاد فرصت‌های اهمیت آموزش خود مراقبتی و رعایت قوانین حفاظت فردی است؛ به طور کلی اگر افراد این آموزش‌ها را رعایت کنند، می‌توانند در برابر این بیماری مصون باشند.

کوهپایه زاده افزود: اگر نقدینگی نظام بهداشت تقویت شود، تخصیص منابع برنامه‌ای برای بخش‌های آسیب پذیر به ترتیب تقسیم می‌شود و تمامی بیمارستان‌های پایتخت در وضعیت بهداشتی مطلوبی قرار می‌گیرند، زیرا وضعیت بهداشتی و تجهیزاتی بسیاری از بیمارستان‌های تهران نسبت به سایر استان‌ها عقب‌تر است و این موضوع می‌تواند در سیکل معیوب آسیب دیدگی پایتخت تاثیر گذار باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: شیوع ویروس منحوس کرونا به شدت بالا است به طوریکه می‌تواند علاوه بر افراد جامعه، کادر درمانی را نیز مبتلا کند بنابراین به همه هموطنان توصیه می‌شود غیر از موارد ضروری از منزل خارج نشوند و از اقلام محافظتی استفاده کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: