کد خبر: ۲۵۸۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۲ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 31
بسیاری از کارکنان بیمارستان‌ها در مدت همه‌گیری کرونا به خانه‌های خود بازنگشته‌اند، چرا که با توجه به کمبود تجهیزات محافظتی احتمال ابتلا در آن‌ها زیاد است
شفاآنلاین>سلامت>با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در میان کادر درمانی مکزیک و کمبود شدید تجهیزات محافظتی در برابر این بیماری راهپیمایی‌های اعتراضی شکل گرفته است.

به گزارش شفاآنلاین، داده‌های دولتی نشان می‌دهد که کادر درمانی مکزیک حدود یک چهارم کل مبتلایان کووید-۱۹ را در این کشور تشکیل داده‌اند که یکی از بالاترین آمارهای ابتلا به کرونا در میان کارکنان درمانی در جهان محسوب می‌شود. این خطر با کمبود تجهیزات محافظت شخصی بدتر نیز می‌شود.

به طور کلی تاکنون ۸۷ هزار و ۵۱۲ نفر در مکزیک به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این میان ۹۷۷۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از نظر شمار مبتلایان در حال حاضر در رده پانزدهم و از نظر شمار قربانیان در رده هشتم جهان قرار دارد.

مکزیکوسیتی و ایالت مجاور آن ۴۰ درصد از کل قربانیان این کشور را در خود جای داده‌اند.

موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در آمریکای لاتین رو به افزایش بوده و این منطقه در کنار ایالات متحده آمریکا به مرکز جدیدی برای شیوع کرونا در جهان تبدیل شده است. 

کارکنان خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان‌های مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک برای اعتراض نسبت به شرایط موجود به خیابان‌ها رفته‌اند و یک راهپیمایی ملی برای فردا (دوشنبه) برنامه‌ریزی شده است.

بسیاری از کارکنان بیمارستان‌ها در مدت همه‌گیری کرونا به خانه‌های خود بازنگشته‌اند، چرا که با توجه به کمبود تجهیزات محافظتی احتمال ابتلا در آن‌ها زیاد است. از همین رو بسیاری از آن‌ها برای محافظت از خانواده‌های خود در برابر کرونا یا در بیمارستان‌ها مانده و یا در هتل‌ها برای خود اتاق گرفته‌اند.

انستیتوی ملی بیماری‌های تنفسی مکزیک که طی یک هفته گذشته با تکمیل ظرفیت مواجه شده، اعلام کرده ۴۹ نفر از کارکنانش در بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شده و ۵۴ نفر دیگر از کارکنانش نیز در جامعه به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این میان دو نفرشان جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته این انستیتو کمبودها در زمینه تجهیزات محافظتی کادر درمانی را بر آن داشته تا به جای استفاده از لباس‌ها و ماسک‌های یک بار مصرف از لباس‌های پارچه‌ای چند بار مصرف استفاده کنند.

 در ابلاغیه‌ای که به دست کادر درمانی مکزیک رسیده هم‌چنین اعلام شده که از یک ماسک N۹۵ باید برای یک شیفت کامل استفاده کنند. حتی استفاده چندباره این ماسک‌ها نیز در میان کادر درمانی این کشور مشاهده شده است.

بنا بر گزارش رویترز، علاوه بر کمبود تجهیزات، مکزیک با کمبود کارکنان بهداشتی نیز دست و پنجه نرم می‌کند. دولت این کشور اعلام کرده برای مقابله با بحران کنونی کرونا به ۶۶۰۰ پزشک و ۲۳ هزار پرستار دیگر احتیاج دارد. این کمبود در پی ابتلای ۱۱ هزار و ۳۹۴ نفر و جان باختن ۱۴۹ نفر از اعضای کادر درمانی این کشور تا تاریخ ۱۷ ماه میلادی مه تشدید نیز شده است. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: