کد خبر: ۲۵۸۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 28
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به افزایش نسبی آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران، گفت: اگر دو نفری که در مترو در مقابل یکدیگر می‌ایستند، هر دو از ماسک استفاده کنند، ریسک انتقال بیماری به زیر ۵ درصد می‌رسد.

شفاآنلاین>سلامت>دکتر علیرضا زالی درباره آخرین آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران گفت: در 24 ساعت گذشته، تعداد بیماران بستری در بخش‌های عادی 200 مورد و در بخش‌های ویژه 65 نفر بوده است.

به گزارش شفاآنلاین:زالی افزود: تعداد موارد جدید بستری با یک افزایش نسبی روبه‌رو بوده است که قابل ملاحظه است و باید تحلیل دقیق‌تری داشته باشیم زیرا این افزایش سینوسی را قبلاً نیز شاهد بوده‌ایم و باید ببینیم که آیا این یک تغییر، مقطعی است یا خیر.  295 بیمار نیز از بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شدند که نشان‌دهنده افزایش میزان ترخیص‌ها نسبت به 24 ساعت گذشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران،  فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از تردد غیرضروری در سطح شهر به خصوص درافراد پرخطر و مسن را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های ما، ناوگان حمل و نقل تهران است و در آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده، یکی از بالاترین سهم‌ها را در انتقال بیماری کرونا در کلان‌شهرها، حمل و نقل عمومی داشته است.

زالی افزود: شهروندان باید استفاده از ماسک را جدی بگیرند و در مواردی که در مترو امکان فاصله‌گذاری کمتر می‌شود تنها راهی که می‌تواند افراد ا از ابتلا مصون کند استفاده از ماسک است. باید اجبار به استفاده از ماسک صورت بگیرد زیرا اگر دو نفری که در مترو در مقابل یکدیگر می‌ایستند، هر دو از ماسک استفاده کنند، ریسک انتقال بیماری به زیر 5 درصد می‌رسد.

فارس

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: